Renginiai
Ar teks ūkininkui būti dar ir mokesčių prievaizdu?
2014-04-30

Kaunas. Mokesčių inspekcija kuria planą, kaip perkelti ūkininkams pareigą išskaičiuoti ir sumokėti valstybei pajamų mokestį iš pajamų, kurias gauna žemės savininkai už ūkininkams išnuomotą žemę. Ūkininkai tai vadina mokesčių administratorių mėginimu užkrauti jiems valstybės ir žemės savininkų prievoles.

Šiuo metu prievolė sumokėti pajamų mokestį nuo pajamų, gaunamų už ūkininkams (fiziniams asmenims) išnuomotą žemę, tenka patiems žemės savininkams. Šios prievolės neturi žemės savininkai, kurie žemę nuomoja bendrovėms, nes bendrovės (juridiniai asmenys) pačios išskaičiuoja ir sumoka valstybei pajamų mokestį.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Ar pavyks Lietuvos ūkininkų sąjungai apginti ūkininkus nuo naujų prievolių?

VMI Teisės departamento Tiesioginių mokesčių skyriaus vedėjas Rolandas Ragėnas susirinkusiems Ūkininkų sąjungos prezidiumo nariams sakė, kad Mokesčių inspekcija šiuo metu tiksi ūkininkų pagalbos surenkant duomenis apie visus asmenis, kurie gauna pajamų už išnuomotą žemę, kad išaiškintų, kokia jų dalis šių pajamų nedeklaruoja ir nemoka valstybei mokesčių.

Mokesčių inspekcija yra išsiuntusi ūkininkams anketas, kurias prašo užpildyti, nurodant informaciją apie žemės nuomotojus, be kita ko, nurodyti jų asmens kodus. Ūkininkai abejojo, ar jie turi teisę perduoti Mokesčių inspekcijai žemės savininkų asmens duomenis.

VMI Paslaugų mokesčių mokėtojams departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė kvietė ūkininkus bendradarbiauti

Klaipėdos rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Artūras Česnauskas replikavo VMI atstovams: „Norite užkrauti mums dar vieną darbą, nors neturime tam reikalingos kvalifikacijos. Mes esame augintojai. Jei žemės savininkai nemoka valstybei mokesčių, tai nėra priežastis perkelti šią naštą ant mūsų pečių".

„Mokesčių inspekcija turi visą informaciją apie žemės savininkus, nes juk siunčia jiems deklaracijas dėl žemės mokesčio. Tereikia paprašyti atsakyti į klausimą, ar jie dirba žemę ar nuomoja. Jei nuomoja, vadinasi, gauna pajamų už nuomą", - išeitį siūlė Anykščių rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Romualdas Kubaitis.

VMI Paslaugų mokesčių mokėtojams departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė savo poziciją aiškino tuo, kad žemės savininkų yra apie 900 tūkst., ir kad Mokesčių inspekcijai suvaldyti tokį informacijos srautą apklausiant žemės savininkus būtų labai sudėtinga ar net neįmanoma. Ji piršo mintį, kad anksčiau ar vėliau pinigus išmokėję asmenys (šiuo atveju ūkininkai) vis vien privalės teikti duomenis Mokesčių inspekcijai.

Jonavos rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Rimantas Kubiliūnas priekaištavo VMI, kad ši įstūmė ūkininkus į keistą padėtį: jie priversti kreiptis į žemės savininkus ir teirautis, ar šie sumokėjo mokesčius iš kadaise gautų pajamų. Dalis savininkų yra vyresnio amžiaus žmonės, kurie nelabai supranta, kiek ir kam jie turėjo mokėti. Iki šiol VMI viską buvo palikusi savieigai, o dabar mėgina įdarbinti šiam darbui ūkininkus.

Jonavos rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Rimantas Kubiliūnas pasakojo, kaip jis buvo priverstas apklausti 44 žemės savininkus dėl pajamų mokesčio ir kokius atsakymus išgirdo

„Stambesni ūkininkai nuomoja žemę ne iš vienos dešimties smulkių savininkų, tai dabar jiems visiems reikia skambinti ir klausti, ar sumokėjai mokesčius valstybei? O kai savininkų yra daugiau kaip 40? Ir kodėl savininkas privalo nuomininkui pasakoti apie savo mokesčius?", - klausė R. Kubiliūnas.

LŪS vicepirmininkės ir Vilkaviškio rajono ūkininkų sąjungos pirmininkės Onutės Kartavičienės manymu, nevalia vieniems fiziniams asmenims primetinėti kitų fizinių asmenų prievoles. Ūkininko prievolė atsiskaityti su savininku už nuomą taip, kaip buvo sutarta, o savininko prievolė atsiskaityti su valstybe.

Vilkaviškio rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Onutė Kartavičienė yra tos nuomonės, kad ūkininkai neprivalo domėtis žemės savininkų mokestiniais reikalais. Nuotraukoje kairėje - LŪS pirmininkas Jonas Talmantas

LŪS prezidiumo posėdyje išsakytas mintis VMI pažadėjo apsvarstyti ir pateikti naujus pasiūlymus.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai