Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 m1
Renginiai
Akademijoje startavo aštuntoji „Agrovizija“

Akademija, Kėdainių r. Šiandien prasidėjo ir tris dienas truks žemės ūkio technologijų paroda „Agrovizija 2013“. Dvidešimtyje hektarų savo ekspozicijas pristato daugiau kaip pusšimtis dalyvių: 29 augalininkystės, 13 žemės ūkio technikos ir kitos žemdirbiams aktualius produktus siūlančios bendrovės.

Jau aštunti metai iš eilės Lietuvos augalų apsaugos asociacija (LAAA), Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės institutas ir Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS) visus besidominčius žemės ūkio naujovėmis, mokslo pasiekimais, pažangiais technologiniais sprendimais kviečia į žemės ūkio technologijų parodą „Agrovizija“. Vieta nesikeičia – tai Žemdirbystės instituto laukai, bet parodos plotai, dalyvių ir lankytojų gausa rodo aiškias plėtros tendencijas.

Nuolatinis renginio vedėjas – Elmininkų bandymų stoties direktorius – Kęstutis Rainys atidaryti parodą į sceną pakvietė gausų būrį garbių svečių. Pirmajam pasveikinti parodos dalyvius garbė suteikta švietimo ir mokslo ministrui Dainiui Pavalkiui. Šventinėje kalboje jis pabrėžė, kad „Agrovizija 2013“ beveik sutapo su Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai pradžia. „Mokslas + technologijos + patirtis – būtent tai ir skatina ES vadovybę. Lietuvoje būtina siekti industrijos ir mokslo susivienijimo”, – sakė D. Pavalkis.

Į parodos atidarymą atvyko gausus būrys garbių svečių

Žemės ūkio ministro vardu sveikinęs Žemės ir maisto ūkio departamento direktorius Rimantas Krasuckis pabrėžė, kad gamybos pažangai būtini pasiekimai ir inovacijos. Jo nuomone, panašios parodos reikėtų ir gyvulininkystės sektoriaus pažangai pademonstruoti.

Premjero patarėjas žemės ūkio klausimais Alfonsas Damanskis „Agrovizija 2013“ vaizdžiai pavadino „didžiule laboratorija po atviru dangumi“.

Pasak LAAA direktorės Aušros Beniulienės, net ir iki 20 ha išsiplėtusiuose parodos plotuose buvo sunku sutalpinti visus norinčius. „Visada džiaugiamės naujais dalyviais, bet labiausiai didžiuojamės ištikimiausiomis, nuo pat pirmosios parodos dalyvaujančiomis kompanijomis“, – sako A. Beniulienė. Jau aštuntąjį kartą „Agrovizijoje“ dalyvauja BASF, „Bayer CropScience“, „Baltic Agro“, „Agrokoncernas“, „Dotnuvos projektai“, „Makhteshim-Agan Benelux & Nordic B.V“, „Syngenta“, „Laumetris“. Nuo antrosios parodos nuolatinių dalyvių būrį papildė kompanija „Väderstad“. Šioms bendrovėms įteikti parodos medaliai.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininko Jono Talmanto pastebėjimu, ši paroda dalyvių ir eksponatų gausumu lenkia analogiškus renginius užsienyje. Jis akcentavo akivaizdžią parodos naudą ūkininkams, nes jie, išsirinkę gerų veislių augalus ir gerą techniką, gali siekti rekordinių derlių.

Parodoje augalininkystės įmonių ekspozicijoje šiemet įrengta puspenkto šimto bandymų laukelių, padaugėjo ir demonstruojamų augalų rūšių: pirmą kartą auginami sorgai, ridikai ir svogūnai. Kaip visuomet, naujienų turi ir mūsų selekcininkai: Žemdirbystės institutas pristato tris naujas miežių veisles: Noja DS, Ema DS ir Kirsna DS, kurios visiškai neseniai įrašytos į Nacionalinį augalų veislių sąrašą ir ES Bendrąjį žemės ūkio augalų katalogą.

Bioversija 2024 04 15 m7


Parodoje augalininkystės įmonių ekspozicijoje šiemet įrengta puspenkto šimto bandymų laukelių

Rengiant parodą po atviru dangumi, labai aktualus yra orų klausimas. Augalininkystės kompanijos nuolat nuogąstauja, kokia bus žiema, kaip peržiemos parodiniai žiemkenčiai. Praėjusioji žiema augalų tikrai nenugąsdino, palyginti storu sniego sluoksniu uždengti augalai puikiai peržiemojo. Tačiau nerimo kėlė vėluojantis pavasaris, o paskui plūstelėjusi šiluma vertė laukelius įrengiančius ir prižiūrinčius Žemdirbystės instituto darbuotojus suktis dvigubai ar ne trigubai greičiau.

Į dangų prieš parodą ir jos metu nuolat žvalgosi ir technikos kompanijų atstovai – juk nuo palankių orų priklauso technikos demonstravimo sėkmė, galų gale ir lankytojų srautas bei jų nuotaika. Nors užgrūdintų žemdirbių lietingais ir vėsiais orais neišgąsdinsi, tačiau pernykštė „Agrovizija“ paliko ne kokių prisiminimų: nepravažiuojamai pažliugę keliai, sujaukti ir išmaknoti rūpestingai puoselėti takai ir sužlugusi technikos demonstracija...

Šiemet dangus žemės ūkio parodai palankus. Pirmąją ir antrąją parodos dienas vyks šienainio gamybos, žemės dirbimo bei sėjos technologijų demonstravimai, o penktadienį, paskutiniąją parodos dieną, lankytojus pakvies purkštuvų šou. Jame devynios kompanijos demonstruos pakabinamus, prikabinamus ir savaeigius purkštuvus.

Jau pati renginio vieta – Žemdirbystės instituto laukai – tarsi įpareigoja skleisti naujausias mokslo žinias. Žemdirbiai naudingų patarimų ir rekomendacijų iš mokslininkų lūpų gali išgirsti devyniuose seminaruose. Temos tikrai aktualios: rapsų ir javų apsauga, Fusarium išplitimas ir prevencija vasariniuose javuose, piktžolių kontrolė, efektyvus mėšlo tvarkymas. Seminaruose bus aptariamos naujos lietuviškos javų ir žolių veislės, taip pat mūsų genetikų pasiekimai daugiamečių žolių selekcijoje, didinant jų atsparumą šalčiui ir sausrai.

Pernai pirmą kartą paroda buvo mokama – bilietas į renginį kainavo 10 Lt. Tiek pat įėjimas kainuoja ir šiemet, nes dalyvių apklausa parodė, kad apmokestinimas pasiteisino: „atsisijojo“ lankytojai, ateidavę į parodą tik pažioplinėti, tai reiškia, kad parodoje dirbantys vadybininkai, specialistai ir mokslininkai turėjo tiesiog daugiau laiko pakankamai dėmesio konkrečių klausimų turintiems lankytojams.

Parodos metu „Mano ūkis“ prenumerata metams kainuoja tik 66 Lt

Malonią staigmeną parodos dalyviams pateikė „Mano ūkis“ redakcija – žurnalą 2014 metams parodos metu galima užsiprenumeruoti gerokai pigiau. „Apvertėme skaičių 99 ir dabar „Mano ūkis“ prenumerata metams kainuoja 66 Lt”, – sako vyriausioji redaktorė Danguolė Skarbalienė.

„Baltic Agro“ tradiciškai surengė varžytuves. Šįkart komandoms teko pūsti įvairiaspalvius balionus.
Greičiausiai su užduotimi susidorojo šeimininkai – Žemdirbystės instituto komanda. Balionų puokštę renginio dalyviai paleido į dangų, kad ji neštų žinią apie „Agrovizija 2013“ visiems šalies žemdirbiams.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
    Visos apklausos