Renginiai
„AgroBalt“ medaliai geriausiems ūkiams ir gamintojams
2014-04-04

Kaunas. Parodoje „AgroBalt" atidarymo dieną apdovanoti geriausi tautinio paveldo, tradiciniai maisto produktai bei jų gamintojai ir maisto pramonės idėjų autoriai. Aukso medaliais ir diplomais apdovanoti pirmą kartą parodos metu surengto „Geriausiojo pieno ūkio"  ir „Geriausiojo mėsos ūkio" konkurso laureatai.

Parodos „AgroBalt 2012" eksponatų konkurso tikslas - gerinti žemės ūkio ir maisto produktų ir kitokios žemės ūkio produkcijos kokybę, skatinti tradicinių ir regioninių produktų gamybą, didinti žemės ūkio ir maisto produktų konkurencingumą, tausoti aplinką.

„Šiemet konkursui buvo teikiami visų šalių dalyvių eksponatai: maisto produktai, tautinio paveldo, jaunojo maistininko idėjos, veisliniai gyvuliai bei žemės ūkio technika, kurių kokybei įrodyti ar įvertinti nereikia specialios ekspertizės ar papildomų laboratorinių tyrimų. Eksponatus vertino 4 ekspertų grupės", - sakė žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Renkant geriausius maisto eksponatus komisija vertino jų sudėtį, maistinę vertę, technologinius ypatumus, juslines savybes, prekinę išvaizdą, gamybos ekologiškumą, vartotojų atsiliepimus ir pan. Panašūs kriterijai galiojo ir renkant šauniausią jaunojo maistininko idėją, tiesa, čia itin svarbi buvo kūrybinė idėja (paprasta, naudinga, įdomu, originalu).

Ministrą V. Jukną itin gerai nuteikė jaunųjų maistininkų pasirodymas - aukso medalius pelnė Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro (autoriai: Andrius Norvaiša, Jurinta Jočytė, Rytis Adomaitis, vadovė Žydronė Žarskienė) virtos baltosios dešrelės ir VšĮ Kauno kolegijos (autoriai Meda Nekrošiūtė, Karolina Kuliešiūtė, vadovė Ingrida Kraujutienė) traški duonelė „Trakšt" su sezamo, linų sėklomis ir saulėgrąžų branduoliais. Pastaroji taip pat pelnė ir diplomą už šalčiu džiovintus moliūgus „Liuks". Diplomais apdovanoti jaunųjų iš Klaipėdos turizmo kolegijos,  Klaipėdos valstybinės kolegijos, VšĮ Utenos kolegijos sukurti produktai. 

Vertinant tautinio paveldo produktus buvo kreipiamas dėmesys, ar gaminimo būdas perduodamas iš kartos į kartą, ar produktai gaminami ne mažiau kaip 100 metų, ar naudojamos senosios technologijos (įrankiai, padargai), ar produktai gaminami išsaugant gaminio unikalias tradicines savybes bei sudėtį, ar produktas šalyje paplitęs ir pan. Šiemet aukso medalius pelnė UAB Alytaus duonos" proginė duona, UAB „Daivida" už šaltai rūkytą Rokiškio skilandį, IĮ Aldonos Udrienės kaimiškas Jovarų alus.

„AgroBalt" aukso medalis - prestižinis apdovanojimas, nes medalį pelno tik pačios aukščiausios kokybės gaminiai. Parodos dalyviams - tai aukščiausias jų darbo įvertinimas,kokybės garantas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio rinkoje, puiki reklamos priemonė", - įsitikinęs žemės ūkio ministras V. Jukna.

Parodos „Agrobalt 2014" aukso medaliais apdovanoti:

Laimėtojas

Eksponato pavadinimas

UAB „Alytaus duona"

Proginė duona

UAB „Daivida"

Rokiškio skilandis, šaltai rūkytas

IĮ Aldonos Udrienės

Kaimiškas Jovarų alus

ŽŪK „Eriškių pienas"

Naminis saldus pieno sūris su kmynais

UAB „Radviliškių kaimo kepykla"

Duona Vyrams

Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras

Virtos baltosios kiaulienos dešrelės, a/r

AB „Pieno Žvaigždės" filialas „Mažeikių pieninė"

Pasukų jogurtas „Gamtos"

AB „Žemaitijos pienas"

Ekologiška jogurtinė grietinė „Dobilas" 10 % rieb.

AB „Žemaitijos pienas"

Varškės sūrelis Pinas-Burboninė vanilė 8 % rieb. 100 g

AB „Rokiškio sūris"

Kietasis sūris „Rokiškio Grand"

UAB „Vikeda"

„Dadu" spanguolių skonio valgomieji ledai su spanguolių įdaru vafliniame ragelyje

UAB „Arvi kalakutai" KŪB

 „Voilà!" Marinuota kalakuto puselė

 AB „Krekenavos agrofirma"

Virtos pieniškos dešrelės „Mėsingos"

UAB „Biovela"

Kiaulienos mentė česnakiniame marinate

UAB „Rūta"

Šokoladinių saldainių rinkinys „Didžiųjų kunigaikščių pagundos"

UAB „Kėdainių konservų fabrikas"

Marinuoti agurkai „Jubiliejiniai" su ąžuolo lapais

UAB „Lietuviškas midus"

Bičių duonelės likeris

MB „Bioproduktas"

Kanapių sėklų aliejus „Hempus"

UAB „Agrovet"

Virtos Ekstra pieniškos dešrelės

VšĮ Kauno kolegija

Traški duonelė „Trakšt" su sezamo, linų sėklomis ir saulėgrąžų branduoliais

 ŽŪB „Delikatesas"

Šaltai rūkyta elnienos dešra

UAB „Litamilk"

 Visavertis pieno pakaitalas veršeliams „NutriCalf Premium"

Medaliai geriausiems ūkiams

Parodoje „AgroBalt 2014" aukso medaliais ir diplomais iškilmingai apdovanoti pirmą kartą parodos metu surengto „Geriausiojo pieno ūkio"  ir „Geriausiojo mėsos ūkio" konkurso laureatai.

Daugiausia balų surinko Petro Aukštikalnio pieno ūkis už sėkmingą pieninės galvijininkystės vystymą. Jis nominuotas kaip „Geriausiasis 2013 m. pieno ūkis". Antrą vietą laimėjo Papilės žemės ūkio bendrovė už sumanų ir kruopštų darbą siekiant gerų pieninės galvijininkystės produktyvumo rodiklių. Bendrovei teko ir nominacija „Geriausiasis 2013 m. pieno ūkis". Trečia vieta atiteko Adelės Adamonienės ūkiui už indėlį diegiant modernias technologijas pieninės galvijininkystės ūkyje, taip pat ir nominacija „Geriausiasis 2013 m. pieno ūkis".

Konkurso nominacijai „Geriausiasis 2013 m. mėsos ūkis" laimėti paraiškas pateikė 5 mėsinės gyvulininkystės ūkiai.

Susumavus rezultatus daugiausia balų surinko Kristinos Martinėlienės ūkis. Ji apdovanota žemės ūkio ministro padėkos raštu „Už sėkmingą mėsinės galvijininkystės vystymą" ir nominacija „Geriausiasis 2013 m. mėsos ūkis".

Antros vietos laimėtojas Viliaus Grušausko ūkis žemės ūkio ministro padėkos raštu apdovanotas už limuzinų veislės mėsinių galvijų populiarinimą ir nominacija „Geriausiasis 2013 m. mėsos ūkis".

Trečia vieta atiteko UAB „Atkočių agroservisui". Ši įmonė žemės ūkio ministro padėkos raštu apdovanota už šarolė veislės mėsinių galvijų veislininkystės kryptingą vystymą ir nominacija „Geriausiasis 2013 m. mėsos ūkis" apdovanoti".

Pasak žemės ūkio ministro V. Juknos, konkursas formuoja palankią aplinką gyvulininkystės ūkiams plėtoti, kuria patrauklų gyvulininkystės sektoriaus įvaizdį šalyje ir užsienyje. Sveikindamas laureatus, ministras atkreipė dėmesį, kad konkurse labiausiai buvo atsižvelgiama į mokslo laimėjimų ir inovacijų diegimą ūkiuose.

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai