Pasaulyje
Vokiečiai susirūpino žemės ūkio technikos keliamais nepatogumais keliuose
2013-08-30

Berlynas. Žemės ūkio mašinos sudaro nepatogumų kelių eismo dalyviams. Jos ne tik užima didelį važiuojamosios kelio dalies plotą, apsunkina kelio matomumą, sumažina lenkimo galimybes, bet ir kelia triukšmą bei teršia kelius. Ūkininkai įsitikinę, kad gyventojų ir transporto eismo dalyvių nepasitenkinimą galima sumažinti, teisiškai reglamentavus technikos keliamo triukšmo lygį ir parengus kelių valymo planą, rašo Vokietijos portalas „Agrarheute".

Vokietijos žemės ūkio technikos, rangovų ir ūkininkų asociacijos paragino žemės ūkio technikos savininkus ir naudotojus keliuose laikytis atsargumo ir tinkamo greičio. Tai sumažintų agrarinės technikos keliamus nepatogumus bei paskatintų gyventojų toleranciją. Ypač didelis transporto judėjimas vyksta ties kukurūzų pasėliais, kuomet nuimama žaliava biokuro jėgainėms. Apie galimus nepatogumus keliuose gyventojus rekomenduojama informuoti iš anksto.

Siekiant sumažinti spaudimą į dirvožemį ir pagerinti dirvos įdirbimą, sunkiajai technikai pritaikomos plačios, sumažinto oro slėgio padangos. Tokios transporto priemonės kelyje kelia didesnį triukšmą nei kiti eismo dalyviai. Apklausus gyventojus paaiškėjo, kad daugumai paprastų vairuotojų plačios ir masyvios padangos atrodo grėsmingos ir pavojingos.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Žemės ūkio technikos vairuotojai atsakingi, kad keliai nebūtų užteršti pabirusiu kroviniu. Kelio taršą įmanoma sumažinti, pasirinkus saugų greitį ir neperpildžius priekabų. Birų krovinį rekomenduojama uždengti, o šiaudų ritinius taisyklingai sudėti į priekabas. Vokietijos specialistai prabilo apie teisės aktų, kurie nustatytų kelių valymo tvarką, būtinybę. Dangą būtina valyti tose atkarpose, kur technika žemėtomis padangomis iš laukų išvažiuoja tiesiai į kelią.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai