Pasaulyje
V. Putinas pratęsė embargą Vakarų produktams
2018-07-13
Rusijos prezidentūros nuotrauka

Maskva. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsaką, kuriuo draudimas importuoti Europos Sąjungoje, JAV ir kai kurių kitose valstybėse pagamintus maisto produktus pratęsiamas iki 2019 metų gruodžio 31 dienos.

Prekybos embargą vakarietiškiems maisto produktams Kremlius vieneriems metams paskelbė 2014 metų rugpjūtį, reaguodamas į Vakarų demokratijų sankcijas, įvestas dėl Rusijos aneksuoto Krymo ir dėl jos paramos separatistams Ukrainos rytuose.

Iš pradžių embargas buvo paskelbtas vieneriems metams, galiojo JAV, ES, Australijoje, Kanadoje, Norvegijoje pagamintiems maisto produktams. Po metų šį valstybių sąrašą papildė Albanija, Juodkalnija, Islandija, Lichtenšteinas, o nuo 2016-ųjų - Ukraina.

2015-ųjų rugpjūtį V. Putinas embargo galiojimą pratęsė metams ir nurodė specialiuose poligonuose naikinti visus į šalį nelegaliai įvežtus maisto produktus.

Po metų embargo galiojimas buvo pratęstas dar metams, o pernai birželį - iki 2018 metų pabaigos.

Tačiau Vakarų verslininkai randa būdų apeiti šiuos draudimas. „Mano ūkis“ jau rašė, kaip didžiausios Rusijoje žemės ūkio valdos savininkas vokietis padeda vokiečiams importuoti maisto produktus į Rusiją.

„Interfax“-BNS, MŪ inf.

Kartu

(3)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Pritaikys embargą Lanzbyyrgio vagims ir pilnu tempu prekiaus su Amerika.

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Embargas taikomas ne dėl vokiečių, bet dėl Lanzbyyrgio vagių, kurie nuo 2014 metų nė kiek nepasikeitė. Vokiečiai eksportuoja, tuo tarpu, Lanzbyyrgio vagys praradę rinką bankrutuoja.

 • Zero

  (78.57.142.137)

  Kontrabandininkams užtat liuks

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuri problema Jums didžiausia?
Orai