Pasaulyje
Škotai plečia savo uogynus
2015-07-07

Edinburgas. Jungtinės Karalystės vyriausybė paskelbė apie trijų naujų mokslinių projektų finansavimą, kuris sukels „perversmą Škotijos uogų sektoriuje". Tikimasi, kad ligoms atsparios ir derlingos veislės leis škotų augintojams konkuruoti ES.

Remiantis oficialiais panešimais, naujiesiems moksliniams projektams vyriausybė skirs 1,8 mln. eurų, dar apie 1 mln. eurų prisidės pramonės atstovai. Daugiausiai dėmesio planuojama skirti naujų aviečių, mėlynių veislių, atsparių aplinkos sąlygoms ir kenkėjams, kūrimui. Tikimasi, kad naujos kartos uogos pasižymės geresnėmis skoninėmis savybėmis, o padidėjus derliui, Škotijos augintojai galės konkuruoti su Jungtinės Karalystės ar ES gamintojais. Tokiu būdu vyriausybė reaguoja į namų ūkiuose auginamų uogų paklausos didėjimą.

„Šie projektai rodo, kad investuojant į pažangius metodus, bendradarbiaujant su aukščiausio lygio selekcininkais, galime nubrėžti naujus standartus ir pakelti minkštųjų vaisių kokybę. Tai atvertų kelią į tarptautines rinkas, nes škotiška jautiena ir ėriena jau užsitarnavo gerą reputaciją užsienyje", - kalbėjo Didžiosios Britanijos Aplinkos, maisto ir kaimo reikalų sekretorė Elizabetė Tras (Elizabeth Truss).

Delavalis 04.01

Per pastaruosius 10 metų Škotijos braškių ir aviečių derlius padidėjo beveik dvigubai. 2014 m. šalyje surinkta 25 tūkst. tonų braškių ir 3 tūkst. tonų aviečių, o gautos pajamos papildė biudžetą 113 mln. eurų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks Jūsų pomėgis laisvalaikiu?
Orai