Pasaulyje
Rusija galutinai pralaimėjo ginčą dėl kiaulienos importo iš ES draudimo
2017-02-24

Ženeva. Pasaulio prekybos organizacija (PPO) galutinai atmetė Rusijos apeliaciją dėl PPO Ginčų tarybos sprendimo pripažinti neteisėtu Rusijos 2014-aisiais nustatytą kiaulienos importo iš Europos Sąjungos (ES) draudimą.

Pernai rugpjūtį PPO Ginčų taryba paskelbė, kad 2014 metų pradžioje Rusijos nustatytas kiaulienos importo draudimas iš ES dėl Lietuvoje ir Latvijoje pradėjusio plisti afrikinio kiaulių maro buvo neteisėtas. Rusija pateikė apeliaciją dėl šio sprendimo.

Kiaulienos bei daugumos kitų maisto produktų importas į Rusiją iš ES, JAV ir kai kurių pasaulio demokratinių valstybių šiuo metu draudžiamas pagal 2014-ųjų rugpjūtį Kremliaus paskelbtą embargą, reaguojant į Vakarų sankcijas, įvestas po Krymo aneksijos ir dėl paramos separatistams Ukrainos rytuose.

„Šiandienos sprendimas patvirtina, kad priemonės, kurių ėmėsi Rusija prieš ES, turi mažai ką bendro su realiomis arba sanitarinėmis grėsmėmis sveikatai. ES produktai iš neužkrėstų regionų yra saugūs, todėl nėra reikalo taikyti nepagrįstus importo apribojimus ", - pabrėžė Europos Komisija.

Briuselis paragino Rusiją atšaukti savo nepagrįstas priemones ir leisti ES įmonėms grįžti prie normalių verslo santykių su Rusijos partneriais.

„Interfax"-BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji viršus

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas dirba ūkyje?
Orai