Pasaulyje
Pasaulio forumas ragina didinti investicijas į žemės ūkį
2014-02-24

Briuselis. Pasaulio ūkininkai, susirinkę Briuselyje, diskutavo apie šeimos ūkių svarbą auginant žemės ūkio produkciją, gaminant aukštos kokybės maisto produktus, sprendžiant užimtumo problemą. Konferencijoje šeimos ūkiai įvardyti kaip kaimo ekonomikos pagrindas, nužymėtos gaires, kurios padėtų šiems ūkiams tapti konkurencingais ir pelningais.

Konferenciją „Šeimyninis ūkininkavimas Šiaurėje ir Pietuose - kaip atsakyti į tuos pačius iššūkius?" surengė žemdirbių organizacija Copa-Cogeca ir Pasaulio ūkininkų organizacija (WFO).

Copa-Cogeca ir WFO siekia užtikrinti konkurencingą ateitį stambiems ir smulkiems, intensyviai ir ekstensyviai dirbantiems šeimos ūkiams, kaip yra kituose ekonomikos sektoriuose, kurie pritraukia jaunimą.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

„Žemės ūkio sektoriuje dirba milijonai žmonių, dauguma iš jų - šeimos ūkiuose. Jie yra pagrindinis kaimo ekonomikos augimo veiksnys, suteikiantis daugiausiai darbo vietų. Jie gamina subalansuotą, įvairią ir kokybišką maisto produkciją, kad patenkintų milijonų vartotojų lūkesčius, bei rūpinasi aplinka. Šeimos ūkiai yra mūsų ateitis. Tikimasi, kad maisto paklausa iki 2050 metų išaugs 60 proc., todėl reikia atitinkamai didinti investicijas į šį sektorių", - sakė Peka Pesonenas (Pekka Pesonen) Copa-Cogeca generalinis sekretorius.

Pasak WFO vykdančiojo direktoriaus Marco Marzano, ūkininkai visame pasaulyje privalo suvienyti jėgas ir sukurti darnias strategijas, grindžiamas žiniomis ir patirtimi. Tačiau pirmiausia reikia sukurti pagrindines sąlygas. Šeimos ūkininkavimo modelis yra lankstus ir atsparus pasaulio iššūkiams žemės ūkio ir kaimo plėtros srityje.

Siekiant išlaikyti kartų kaitą, visų rūšių šeimos ūkių veikla turi būti pelninga. Atsiliepiant į vis didėjančius iššūkius, kaip antai didelės gamybos sąnaudos ir klimato kaita, Copa-Cogeca ir WFO kreipiasi į šalių vyriausybes ir valstybių vadovus, siekdamos užtikrinti, kad atsirastų politinis pagrindas, leisiantia užtikrinti ūkininkams prieigą prie gamtinių išteklių ir nuosavybės teisių.

Valstybės raginamos didinti investicijas į žemės ūkio sektorių ir skatinti mokslinius tyrimus bei inovacijas ir žinių perteikimą ūkininkams.

Akcentuojama būtinybė kurti palankias sąlygas gamintojų organizacijų veiklai, pavyzdžiui, žemės ūkio kooperatyvų, siekiant padėti ūkininkams bendrai parduoti savo prekes, kurti pridėtinės vertės produktus, siekiant užtikrinti didesnes pajamas, kurios leistų geriau susidoroti su dideliais rinkos svyravimais.

Konferencija paragino valstybes neignoruoti neginčijamo moterų indėlio į šeimos ūkius visame pasaulyje, remti jaunus ūkininkus, siekiant padėti jiems įveikti sunkumus, susijusius su veikla.

Atkreiptas dėmesys ir į sukčiavimo ir nesąžiningos praktikos mastą maisto grandinėje, kurie užkerta kelią ūkininkams lengviau gauti pajamų iš rinkos;

Tarptautinio forumo dalyviai sutarė, kad asmenys, dirbantys šeimos ūkiuose, turi būti laikomi aktyviais ūkininkais, nepriklausomai nuo to, kokio dydžio ūkį valdo.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai