Pasaulyje
Nesibaigiantys lietūs žlugdo paskutines žemdirbių viltis
2013-07-02

Praha. Gegužės pabaigoje prasidėję ir iki šiol nesibaigiantys lietūs į neviltį varo Čekijos ir kaimyninės Lenkijos ūkininkus. Nemaži kukurūzų, bulvių, cukrinių runkelių ir kitų kultūrų plotai mirksta vandenyje, javus išguldė kruša ir vėjai.

Pragiedrulių nesimato nei danguje, nei žemdirbių nuotaikose. „Pavasaris vėlavo, darbus reikėjo atlikti verčiantis per galvą. Dabar akivaizdu, kad tas skubėjimas buvo visai nereikalingas. Iš 100 ha kukurūzų tik maža dalis neapsemta. Likusiųjų vegetacija sustojusi, lapeliai gelsta. Liūtis lydi vėsūs orai, jei užkaitintų saulė, augalų šaknys iš karto supūtų. Derlius šiemet bus prastas, o ruduo liūdnas", - sako 80 kilometrų nuo Čekijos sostinės Prahos ūkininkaujantis Vaclavas Ryšanekas (Vaclav Ryšanek).

Delavalis 04.01

Javus išguldė kruša ir vėjai

Ūkininkas apgailestavo, kad šalies vyriausybė nieko nekalba apie pagalbą žemdirbiams. Pasak jo, Vokietijos ūkininkai, kurie nukentėjo panašiai, gaus vienkartines išmokas.

Gamta vis dar nesiliauja krėtusi piktų išdaigų. Birželio 23-24 dienomis Čekijoje iškrito 95 mililitrai kritulių. Nieko gero sinoptikai nežada ir artimiausiu metu.

Rankas nuleido ir Čekijos grūdininkai - javus išguldė kruša ir vėjai. Jei ir liko nenuniokotų plotų, vargu, ar į įmerktus laukus galės išvažiuoti technika. Kiek optimistiškiau bent jau kol kas atrodo žieminiai rapsai. Tačiau ar pavyks juos nukulti, taip pat priklausys nuo gamtos malonės.

Pievos ir ganyklos, ypač žemesnėse vietose, labiau primena kūdras

Gyvulių augintojai baiminasi, kad pritruks pašarų. Žemesnėse vietose esančios pievos tiek Čekijoje, tiek Lenkijoje labiau primena kūdras.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks Jūsų pomėgis laisvalaikiu?
Orai