Pasaulyje
Naujosios Zelandijos ūkininkai avis iškeitė į karves
2014-02-11

Velingtonas. Padidėjusi pieno produktų paklausa išplėtė Naujosios Zelandijos eksporto arealą. Pirmą kartą per 24 metus už Okeanijos ribų išvežta daugiau produkcijos nei teko Australijos rinkai, rašo agrimoney.com.

Kinija tapo metine Naujosios Zelandijos pieno importo lydere, o Australija priversta užkeisti savo ilgametes pozicijas, laikytas nuo 1989 metų. 2013 m. Naujosios Zelandijos eksportas į Kiniją padidėjo 45 proc. iki 60 mlrd. eurų. Tuo tarpu, eksportas į Australiją smuko 7,8 proc. iki 55 mlrd. eurų.

Prekybos su Kinija augimas atspindi Naujosios Zelandijos siekį tapti didžiausia pasaulyje pieno eksportuotoja. Dėl gimstamumo skatinimo ir raginimo maitinti kūdikius iš buteliuko, Kinijoje labai padidėjo pieno miltelių paklausa. Vietinės produkcijos kokybė vertinama skeptiškai, todėl Naujoji Zelandija suskubo užpildyti naujai atsvėrusią rinką.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Naujosios Zelandijos pieno miltelių eksportas per 2013 metus išaugo 27 proc. iki 53 mlrd. eurų. Tai gerokai viršija sumą, kuri gauta už mėsos (įskaitant ir ėriukus) eksportą. Nuo 1990 metų avininkystė buvo laikoma Naujosios Zelandijos prioritetu, tačiau pastaraisiais metais ūkininkams vis labiau apsimoka auginti melžiamas karves.

Pieno gamyba šalyje padidėjo nuo 7,7 mln. t 1990 - aisias iki 20,6 mln. t 2012 metais. Tik praėjusias metais ji nežymiai sumažėjo dėl salas kankinusių sausrų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai