Pasaulyje
JAV ekologai paskelbė vaisių ir daržovių užterštumo pesticidais reitingus
2012-08-13

Vašingtonas, rugpjūčio 13 d. Dauguma toksikologų, mitybos ir sveikatos specialistų sutinka, kad vaisių ir daržovių nauda žmonių organizmui didesnė nei juose esančių pesticidų likučių keliama žala. Ekologinė darbo grupė EWG (Environmental Working Group) paskelbė švariausių ir labiausiai pesticidais užterštų augalinių produktų reitingus.

Saugiausiais įvardinti svogūnai, ananasai ir avokadai. Tuo tarpu, obuoliai, salierai ir paprikos atsidūrė labiausiai pesticidais užterštų produktų sąrašo viršuje, skelbia portalas foodsafetynews.com.

Ataskaita apie vaisių ir daržovių taršą parengta, remiantis 2000-2010 m. JAV Žemės ūkio departamento bei Maisto ir vaistų administracijos vykdytais tyrimais. Atlikus daugiau nei 60,7 tūkst. mėginių analizę, paskelbtos išvados apie prekybos vietose siūlomų augalinių produktų saugumą.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Dažniausiai pesticidų likučiai nustatyti obuoliuose, paprikose, persikuose, braškėse ir nektarinuose, šiek tiek rečiau - salotose, agurkuose, mėlynėse ir bulvėse. „Švariausių" produktų TOP-15 sąrašą pradeda svogūnai, saldieji kukurūzai, ananasai, avokadai, kopūstai, baigia - greipfrutai, arbūzai ir grybai.

EWG specialistai teigia, kad reitingavimo sistema bus naudinga pirkėjams, kurie suinteresuoti savo mityboje vengti nekokybiškų produktų. „Mūsų užduotis - informuoti ir skatinti JAV žmones vartoti kuo daugiau vaisių ir daržovių", - teigia EWG prezidentas Kenas Kukas (Ken Cook). Reikia pastebėti, kad bendras maisto produktuose aptinkamų pesticidų likučių kiekis neviršijo leistinų normų. Tik 0,25 proc. tirtų mėginių nustatyti neleistini pesticidų kiekiai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai