Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Japonijos pieno ūkis iš arti

Tokijas. Tolimojoje Japonijoje pieno suvartojimas ir jo gamyba vis labiau auga. Nors japonai visame pasaulyje garsėja naujausiomis technologijomis, pienininkystės ūkiuose vis dar naudojama ir nemažai rankų darbo. Per metus tekančios saulės šalyje pagaminama 7,3 mln. tonų pieno.

Tačiau pastebima ir priešinga tendencija: ūkininkų vis mažėja, o šalies pieno pramonė nesugeba patenkinti vartotojų poreikių, tačiau tai išsprendžiama importuojant pieno produktus iš kitų valstybių, pirmiausia, iš Australijos ir Naujosios Zelandijos.

Antra pagal dydį Japonijos sala Hokaidas garsėja kaip tikras pienininkystės kraštas. Čia primelžiama net pusė visoje šalyje pagaminamo pieno. Lietuvos Žemės ūkio ministerijos delegacija lankėsi viename Hokaido pieno kooperatyvų, įsteigtame dar prieš 120 metų.

Bioversija 2024 04 26 m7

Šis kooperatyvas vienija 140 pieno ūkių, iš kurių superkama 40 tūkst. tonų pieno per metus. Įdomu tai, kad jis pats nustato pieno supirkimo kainą iš savo narių. Šiuo metu ji siekia 85 jenas (0,71 euro) už litrą neatskaičius mokesčių. Japonijoje tiesioginė valstybės parama pieno ūkiams neteikiama, o visa pagaminta produkcija suvartojama šalies viduje. Būtent dėl to, pasaulinių pieno kainų kritimas šios šalies smarkiai nesukrėtė.

Vizito metu aplankytas ir didžiausios Japonijos pieno produktų grupės „Mega Milk Snow" gamyklos padalinys. Joje daugiausiai gaminamas sviestas, sūris, pieno gėrimai ir kūdikių maistas. Kompanijos filialai įsikūrę visoje Japonijoje, o kiekviename iš jų gaminami skirtingi pieno produktai.

Hokaide įsikūręs ir netradicinis žemės ūkio koledžas Gakuen Hokkaido Agricultural College. Mokymo sistemos pagrindą jame sudaro praktika ūkyje, kurios metu auginami ir prižiūrimi galvijai, mokomasi daržininkystės bei sodininkystės paslapčių. Studentai susipažįsta su visomis produktų gamybos pakopomis: nuo sukūrimo iki pardavimo. Koledžui priklauso 60 karvių ir virš 60 hektarų žemės. Čia mokosi vos 48 studentai, tokiu būdu užtikrinant sklandų mokymosi procesą. Įdomu tai, kad mokslo įstaiga išlaikoma ne tik iš studentų įmokų už mokslą, bet ir iš produkcijos pardavimų bei žemės nuomos.

Į Rytų šalių rinkas kelią besiskinantys lietuviški pieno produktai jau kuris laikas atrado ir Japoniją. Į šią šalį eksportuojamos pieno išrūgos ir pieno miltai.

MŪ, ŽŪM inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
    Visos apklausos