Pasaulyje
Europiečiai jau galės važiuoti aplinkos neteršiančiu traukiniu
2016-11-09

Berlynas. Vokietija pristato pirmą pasaulyje vandeniliu varomą keleivinį traukinį („hydrail"), kuris visiškai neteršia aplinkos ir gali nuvažiuoti beveik 500 mylių (apie 805 km) per dieną 87 mylių per valandą (apie 140 km/ val.) greičiu.

Traukinyje, pavadintame „Coradia iLint" įrengta 150 sėdimųjų vietų, iš viso gali keliauti 150 žmonių. Į atmosferą jis išmeta tik perteklinius garus, tad yra rimta 4 000 šalies dyzelinių traukinių alternatyva, rašo independent.co.uk.

Žemutinės Saksonijos vadovybė jau užsakė 14 tokių traukinių iš Prancūzijos įmonės „Alstom". Dar daugiau jų gali atsirasti visoje šalyje, jei bus įvertintas jų efektyvumas ir pasiekta laukta sėkmė.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Iki šių metų pabaigos vyks vandenilinio traukinio bandymai, jis bus įvairiapusiškai testuojamas ir, tikimasi, kad visuomenei taps prieinamas 2017-aisiais.

Traukinys pirmą kartą buvo pristatytas rugpjūtį Berlyne vykusioje parodoje INNOTRANS. Joje patvirtinta, kad pirmasis vandeniliu varomas traukinys galės reguliariai vežti žmones ilgais atstumais. Šia inovatyvia bėgine transporto priemone taip pat domisi Nyderlandai, Danija ir Norvegija.

„Coradia iLint" maitina didžiulės ličio jonų baterijos, imančios energiją iš vandenilio kuro talpos, įtaisytos ant traukinio stogo. Vienintelis apie 140 km/val. greičiu lekiančio traukinio trūkumas - garsas, kurį skleidžia ratai, susidūrę su oro pasipriešinimu.

„Alstom" didžiuojasi padariusi inovatyvų proveržį švaraus pervežimo srityje, - teigia „Alstom" generalinis direktorius Henris Pupo-Lafardžas (Henri Poupart-Lafarge) savo pareiškime. - Tai rodo mūsų gebėjimą glaudžiai bendradarbiauti su savo klientais, juk traukinys sukurtas vos per dvejus metus."

Vandenilinis variklis veikia, kai vandenilis jungiasi su deguonimi, o atsipalaiduojanti energija iš karto paverčiama elektros energija. Toks variklis išskiria visiškai nekenksmingus produktus - vandens garus ir šilumą, todėl į aplinką neišmetama jokių kenksmingų medžiagų. Vandenilis - sudedamoji vandens dalis. NASA jau nuo 1970 m. naudoja skystą vandenilį savo raketoms skraidinti į kosmosą.

Automobilių ir laisvalaikio transporto parodoje „ALT 2009" buvo pristatytas ir pirmasis lietuviškas vandeniliu varomas automobiliukas „GMF 101".

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai