Pasaulyje
Estija skyrė 20 mln. eurų nuostoliams dėl sausros dengti
2018-08-03

Talinas. Estijos vyriausybė ketvirtadienio posėdyje nusprendė iš savo rezervo į Kaimo rėmimo fondą pervesti 20 mln. eurų žemdirbių dėl sausros patirtų nuostolių kompensavimui.

„Žemės ūkio sektorius yra aiškus dabartinės valdančiosios koalicijos prioritetas. Vyriausybė nusprendė iš savo rezervų į Kaimo plėtros fondą pervesti 20 mln. eurų sausros padariniams sušvelninti“, - po ministrų kabineto posėdžio surengtoje trumpoje spaudos konferencijoje sakė premjeras Juris Ratas.

„Vyriausybė mano, kad tiesioginės subsidijos žemdirbiams turi būti išmokėtos kuo greičiau, ir ketina kreiptis dėl to į Europos Komisija“, - pridūrė Estijos vyriausybės vadovas.

Planuojama, jog Kaimo rėmimo fondas siūlys žemdirbiams apyvartinio kapitalo paskolas, kaip kad siūlo Žemės ūkio ir prekybos rūmai.

„Tokios paskolos - greičiausia ir reali paramos priemonė, kurią valstybė gali suteikti dėl sausros nukentėjusiems ūkininkams bei žemės ūkio įmonėms“, - sakė rūmų atstovas Vahuras Tiinissoo.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(20)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Vilius

  (83.190.225.72)

  Joo,demaskavau Vvukį. Tai Virginijus Vitkauskas,jis mane ir feisbuke bandė mokint ūkininkaut.

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Čia ir yra Lanbyygio vagių pagrindinė esmė.Jie vagia todėl kad tik jiems sudarytos sąlygos vogti paramas pieno kainas. Tačiau jie su prisivogtu turtu nežino kaip elgtis todėl jis jiems neša nuostolius. Kaip sovietiniam kolchoze, vos ne vos pasėja ir nevalioja nukult. Tuo tarpu kurie geba nukult jokių paramų negali gaut. 28 metai praėjo bet viskas absoliučiai sovietiškai kolchoziška. Ir niekas niekada nesikeis nes pas Lanzbyyrgio vagis tiesiog teka rusiškas kraujas. Teko pavartyt 1917-18 metų bažnytines knygas. Ir ką jūs manot? Viskas rusiška. Štai ir atsakymas kodėl lygiai taip pat kaip Rusijoje, perkami prabangūs džipai. Tikrai vakarietiškose valstybėse prabangos demonstravimas yra visiškai nesuprantamas.

 • taip taip

  (188.69.199.106)

  storapilviai turėdami tūkstantį ha,nori dviejų,turėdami 2000ha jau nori triejų ir taip toliau.O kai visko neapžiodami patiria nuostolių-reikalauja,kad valstybė kompensuotu.

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Broliuk, nereikia tiek kąsti kiek neapžioji, nereikia tiek sėti kiek nepajėgi nuimti. Jei MaXsima tiek prisiimtų arbūzų ar vynuogių kiek nepajėgi parduoti, tai irgi pagal tave nuostolius reikėtų kompensuoti? Aš tiek sėju ir laikau gyvulių kad laiku apsidirbčiau ir nesvarbu ar lietūs lyja ar sausra kepina.

 • Nerijus

  (90.131.38.145)

  Kodel remti? Vienas kolega ūkininkas manau teisingai pasakė- todėl, kad po aviru dangum verslaujam. Gal kam panasu, kad ūkininkavimas ir tarkim maximos prekyba tai vienoda verslo rizika? Kurie čia rekiat, kad kompensacijos liūčių ir sausrų atvejais nereikalingos, pameginkit patys pasėję ir kaip reikiant priziūrėję imti ir nenuimti derliaus. Ar esat mate kokiam prekybos centre kad vieną dieną viskas imtų ir atpigtų? Viskas ten stabiliai brangsta ir kaip ūkininkai tikrai nerizikuoja. Taigi nereikia lia lia apie vienodas verslų rizikas ir pasėlių draudimus- viskas akivaizdu. Jei valstybė save gerbia tai kaip ir estai- supranta, kad žemės ūkis svarbus ne tik maisto aprūpinimo aspektu.

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Sausra Lietuvoje labai menka stichija lyginant su Lanzbyyrgio vagių padaryta žala. Kiek pabėgo iš Lietuvos dėl sausros? Negirdėjau nei vieno. O vat dėl Lanbyyrgio vagių jau milijoną siekia. Net Stalino trėmimų mastas triskart mažesnis. Kiršina Lanzbyyrgio vagys. Jeigu nevogtų, sąžiningai kaip estai dirbtų tai dėl ko tada kiršintis???? Dėl 9 milijonų tai nėr ko galvos sukti, vis tiek išvogs. Tiek lietus, tiek sausra visus vienodai veikia, tiek mažus tiek didelius. Bet išskirtinai tik Lanzbyyrgio vagis remia.

 • to m

  (188.69.208.167)

  kodėl valstybė turi dengti liūčių nuostolius ūkininkams? Jeigu taip tada nuostolius turėtų dengti ir kitoms verslo rūšims,paaiškink kuo ypatingi ūkininkai.

 • Vvukis

  (188.69.210.255)

  Nelabai suprantu kodėl rekia mokėti kompensacijas milijonieriams?

 • m

  (84.46.148.129)

  Jojui ir verksniui, čia kalba apie estus, kurie supranta, kad valstybė veikia solidarumo principu, ir supranta , kad ūkininkai Estijai reikalingi, ir kai jiems bėda - parėmė. Lietuvoje vyksta tik kiršinimas smulkūs-stambūs, grūdininkai- gyvulininkai, ekologiniai-chemizuoti, miestas- kaimas. Tuo tarpu valdžia rankas trina ir savo reikaliukus tyliai tvarkosi. Kur tie 9 mln liūčių nuostoliams dengti, niekas negavo nei cento, gal gandragalviai partiečiai pasidalino tarpusavy....

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Reikia dirbt ir nebus nuostolių. Lanzbyyrgio vagys pripratę prie gatavo, laukia kol iš dangaus kas dykai nukris.

 • to joo

  (188.69.213.121)

  nebeturi ką atsakyt todėl ir tyli,o nuostoliai yra didžiuliai,bet kiek yra gavę paramų tai prieš jas tie nuostoliai tik mizeris.

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Skųstis neina, nes akivaizdu kad Lietuvoje nuostoliai nežymūs. Vos vienas kitas šimtas eurų.

 • Storapilviams

  (188.69.198.5)

  Ko visi nutilot, neturit ka pasakyt.......

 • žemiau parašiusiam

  (188.69.213.121)

  ne tik agrokoncernai,bet ir paprasti ūkininkai,valdantys po keliasdešimt ar po kelis šimtus ha sukėlė kainas,asmeniškai pažystu ne vieną tokį žemės vergą kuris grobia kiek tik pajėgia.Galvoja,kad su saule gyvens,nepripažysta jokių moralės normų.Žinom dar nuo senovės,kad brolis brolį dėl žemės nužudydavo,tad tas žemės troškimas matyt mums įaugęs į kraują.

 • jeigu ka

  (86.100.207.133)

  kainas sukėlė ne paprasti ūkininkai,(kuriu dauguma smulkieji)o agrokoncernai karabaso,papilės bendrovės ir t.t.Supirkinėja žemeles su vejeliu ir dzin jiems tie istatymai,(dėl to ir tirt ramuniukas neduoda)svarbu seimos ukius sunaikint

 • alio

  (89.117.209.117)

  labai geras atsakymas

 • verksniams

  (188.69.213.121)

  ko čia verkiat,ko dejuojat.Esat papratę,kad nuostolius kompensuotų valstybė tai yra mokesčių mokėtojai.Kol buvo geri metai,derliai,geros javų supirkimo kainos jūs nachaliavai už paramas prisipirkę technikos ,turėdami daug atliekamų pinigų žiauriai sukėlėt žemės kainas.Ir jas sukėlėt lipdami vieni kitiems ant galvų,nesilaikydami jokių žmoniškumo normų.Dabar mielieji būkit malonūs -parsiduokit dalį savo žemių kosminėm kainom ir kompensuositės nuostolius,tik nekiškit savo suktų nagų prie valstybės biudžeto.

 • jo,jo

  (82.140.148.241)

  pas mus ūkininkai turtingi.....

 • A

  (78.58.117.230)

  Dar neparėmė nieko dėl liūčių. Per metus nesugebėjo padalinti net tų varganų pinigų. Akivaizdžiai laukia, kad Karabasui atsilaisvintų daugiau žemių...

 • Romas

  (78.62.216.200)

  Mūsų valdžiai atrodo kad sausros nebuvo Lietuvoj.Kai aš prikūliau po 1.5 t/ha man atrodo kitaip.Pernai žadėjo paremt dėl liūčių,ėjo komisijos ,,matavo,o paremti nutarė tinginius,kurie nepasėjo rudenį,arba visai negalvojo sėti.Tai tokia pas mus žemės ūkio strategija.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuri problema Jums didžiausia?
Orai