Pasaulyje
Estijos prezidentas: mums nereikia įvežtinio maisto
2012-08-21

Talinas, rugpjūčio 21 d. Estija privalo pati aprūpinti savo gyventojus švariais ir kokybiškais maisto produktus, įsitikinęs Estijos prezidentas Tomas Ilvesas (Toomas Hendrik Ilves – nuotr.).

„Mes neturėtume pirkti užsienyje išaugintų pomidorų, kurių auginimo sąlygos kelia abejonių, ir aš džiaugiuosi, kad mūsų virėjai ir restoranai, o taip pat daugelis ugdymo įstaigų tai jau suprato", - pridūrė jis.

Prezidento sodyboje susirinkę smulkieji ir stambūs ūkininkai, mokslo darbuotojai, teisininkai ir geriausi Estijos virėjai buvo vienos nuomonės: šalies vaikų darželiai, mokyklos ir restoranai, kavinės ir kitos viešojo maitinimo įstaigos turi teikti pirmenybę patiekalams, gaminamiems iš vietinių produktų.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Vakarinių šalies regionų (Saremos, Hyjumos ir Lenemos) trejus metus vykdomo bendro projekto „Vietinis maistas vietos stalui" („Kohalik toit kohaliku kogukonna lauale") rezultatai rodo, kad patiekalai, pagaminti iš vietinių šviežių produktų kainos atžvilgiu gali konkuruoti su tais, kurie pagaminti iš įvežtinių šaldytų daržovių. Šią iniciatyvą nuspręsta propaguoti visoje šalyje.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai