Pasaulyje
EP siūlo griežčiau vertinti medžiagas, kurios liečiasi su maistu
2016-10-10

Strasbūras. ES turi griežtinti medžiagų ir gaminių, kurie liečiasi su maistu, tokių kaip pakuotės, virtuvės įrankiai ar valgomieji reikmenys, saugos reikalavimus. Tai pažymima rezoliucijoje, kurią ketvirtadienį priėmė Europos Parlamentas.

Kontaktuodamos su maistu, priklausomai nuo sudėties ir savybių, medžiagos reaguoja skirtingai. Jos gali išskirti savo sudėtinių dalių į maistą ir taip neigiamai paveikti maisto produktų sudėtį, o kartu kelti pavojų žmonių sveikatai.

Europos Parlamento tyrimų tarnyba yra pažymėjusi, kad daugumos su maistu kontaktuojančių gaminių cheminių medžiagų sudėtis, grynumas ir reaktyvumas nėra tikrinami.

Delavalis 04.01

Šiuo metu tik keturioms iš 17 ES taisyklėse išvardintų medžiagų taikomi vienodi saugos reikalavimai: plastikams, keramikai, regeneruotai celiuliozei bei „veikliosioms ir protingosioms" medžiagoms. Likusių medžiagų saugos reikalavimus nustato kiekviena ES valstybė atskirai.

Atsižvelgdami į minimų medžiagų paplitimą ES rinkoje ir į jų keliamą riziką žmonių sveikatai, europarlamentarai siūlo parengti bendras ES saugos priemones popieriui, kartonui, metalo lydiniams, paviršių dengiančioms medžiagoms, rašalams ir klijams.

„Būtina peržiūrėti ES taisykles, nes maisto saugos standartai turi būti visur vienodi. Šiuo metu vidaus rinka yra iškraipyta: vienos valstybės taiko griežtesnius, o kitos - švelnesnius standartus", - pažymėjo EP pranešėja Christel Schaldemose (Socialistai ir demokratai, Danija), kurios parengtai rezoliucijai pritarė 559 EP nariai, nepritarė 31, o susilaikė 26.

EP inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks Jūsų pomėgis laisvalaikiu?
Orai