Pasaulyje
Čekijoje mažėja GMO kukurūzų pasėlių
2014-09-03

Praha. Šių metų pavasarį aštuoniolikoje Čekijos ūkių sėjamosios į laukus važiavo su genetiškai pakeista kukurūzų sėkla, tačiau pastebima tendencija, kad Čekijos ūkininkai genetiškai modifikuotų kukurūzų į laukus išberia vis mažiau, rašo portalas „Top Agrar".

Čekijos žemės ūkio ministerijos duomenimis, šiemet tokių kukurūzų derlius atkeliaus iš 1 754 ha, tuo tarpu pernai buvo užsėta 806 ha daugiau. GMO auginimo „pikas" buvo 2008 m., kuomet tokių kukurūzų plotai siekė 8 380 ha, tačiau nuo to laiko kasmet jų tik mažėjo. 2013 metais ministerija priskaičiavo 31 šią kultūrą auginantį ūkį, šiemet  - jau tik 18.

Manoma, kad tokia situacija Čekijoje atspindi ir visos Europos Sąjungos tendencijas - tikėtina, kad laukų su genetiškai pakeistais augalais palaipsniui mažės, o trečiosiose šalyse tokių kukurūzų plotai tik didės. Čekijos ūkininkai gali savarankiškai apsispręsti, kaip dirbs savo laukuose - užsiims tradicine žemdirbyste, ekologine ar augins genetiškai pakeistus augalus. Pastarieji, ministerijos nurodymu, gali būti naudojami tik pašarų gamybai arba kaip žaliava bioetanoliui ar biodujoms.

3 Paragrafas delaval

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate ŽŪM perkėlimą į Kauną?
Orai