Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Pasaulyje
Britai vengia darbo pieno ūkiuose

Londonas. Jungtinės Karalystės (JK) pienininkystės sektorius susiduria su tikrais iššūkiais, ieškodamas būsimų darbuotojų, nes tik nedaugelis britų nori dirbti pieno ūkiuose, rašo „Farmers Weekly".

Remiantis naujausia „YouGov" apklausa, kurią užsakė RABDF (Karališkoji Britanijos pieno ūkių asociacija),  vos 4 proc. JK suaugusiųjų pritarė, kad visi pagrindiniai darbo ūkiuose aspektai jiems būtų priimtini.

Tikėtina, kad dėl „Brexit" atsirado dar daugiau apribojimų ieškant darbuotojų iš užsienio. Asociacija yra susirūpinusi, nes darbo jėgos trūksta, o vietiniais darbuotojais negalima pasitikėti.

Bioversija m7 2024 03 12

„Darbininkai iš ES šalių šiuo metu atlieka daugelį darbų pieno ūkiuose. Tai įvairūs ir dažniausiai pastovūs darbai. Bet po „Brexit" pastebime, kad šių darbuotojų vis sunkiau surasti", - nurodė RABDF pirmininkas Maikas Kingas (Mike King). Ūkininkų apklausa atskleidė, kad daugeliui Jungtinės Karalystės darbuotojų nepatinka darbas pieno ūkiuose dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, būtinybės dirbti nepastoviomis valandomis, ar lauke.

Daugiau nei 2000 apklaustų suaugusių britų leido nustatyti šešis darbo aspektus, kurie nevilioja britų dirbti pieninių galvijų ūkyje:

  •     Darbas su gyvūnais
  •     Darbas su mechanizmais (įskaitant kompiuterius)
  •     Darbas didžiąją laiko dalį lauke
  •     Gyvenimas kaimo vietovėje
  •     Darbas mažoje komandoje
  •     Darbas ilgomis, nenustatytomis valandomis 

Nors 11 proc. respondentų nurodė, kad pasvarstytų apie darbą ūkyje ateityje, išsamesnė rezultatų analizė parodė, kad tai netiesa.

Tik 4 proc. britų dirbtų pieno ūkyje

Iš tiesų tik 4 proc. teigė, kad jiems visi šeši darbo ūkyje požymiai būtų priimtini.  Apklausa atskleidė, kad mažiausiai populiari užduotis būtų darbas su mechanizmais, pvz., kompiuterizuota technika ar sunkiasvore kėlimo įranga, ir tik 17 proc. nurodė, kad atliktų tokį darbą. Vos 27 proc. teigė, kad jiems būtų malonu dirbti su gyvūnais.

Atskleistas ir skirtingas kvalifikuotų ir nekvalifikuotų darbuotojų požiūris į darbą pieno ūkyje. Nepaisant gero atlyginimo, tik dešimtadalis patyrusių ar kvalifikuotų JK suaugusiųjų svarstytų darbo ūkyje perspektyvą (9 proc.), lyginant su pusiau (19 proc.) ar menkai kvalifikuotais darbuotojais (12 proc.).

Panašu, kad žmonių, kuriems priimtinas bent vienas iš pieno ūkio požymių, (pvz., darbas kaimiškoje vietovėje), susidomėjimas mažėja, kai jie sužino, kad dirbs pieno fermoje. Britai pripažįsta, kad dabar šiuose ūkiuose darbuotojai iš užsienio atvykę žmonės, ir jie  atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį pienininkystės  sektoriuje.

Imigrantų vaidmuo didėjo kiekvienais metais

2014 ir 2016 metų RABDF apklausos  parodė, kad pienininkystės sektoriaus priklausomybė nuo imigrantų darbo jėgos vis labiau augo.

Nuo 2014 iki 2016 metų samdomų darbuotojų ne iš JK skaičius per pastaruosius penkerius metus išaugo nuo 32 proc. iki 56 proc., o ūkių, patiriančiųjų personalo samdymo sunkumus, skaičius išaugo nuo 40 proc.  2014 metais iki 51 proc. 2016 metais.

2016 metais 93 proc. RABDF apklaustų pieno ūkių savininkų nurodė, kad ES darbo jėgos samdymas jų ūkiui buvo sėkmingas pasirinkimas. Net  83 proc. teigė samdantys darbuotojus iš ES šalių, nes „jie nori dirbti", o 63 proc. - dėl to, kad nepakanka JK darbuotojų.

2016 metais apklausti ūkininkai taip pat teigė, kad 50 proc. jų darbuotojų yra „aukštos kvalifikacijos" ar „dažniausiai aukštos kvalifikacijos"; 85 proc. samdė darbuotojus iš Lenkijos, 23 proc. - iš Rumunijos. Nepateikiama statistika apie darbuotojus iš Lietuvos.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos