Mokslas
Veterinarijos akademija pasiūlė naujų studijų programų
2013-08-23

Kaunas. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos akademiją šiemet papildė  298 abiturientai - 33 daugiau nei praėjusiais metais. 120 iš jų studijuos valstybės finansuojamose vietose. Į veterinarinės maisto saugos magistrantūrą įstojo 82 bakalaurai, į gyvulininkystės technologijos - 15.

„Vertinant pastarųjų trejų metų laikotarpį ir šių metų priėmimo rezultatus, jaučiasi teigiamas rezultatas ir tuo labai džiaugiamės. Nors Lietuvoje blogėja demografinė padėtis, tačiau Veterinarijos akademija išlaiko stabilų studentų skaičių. Esu patenkintas ir magistrų skaičiumi. Priėmimo į Veterinarijos akademiją rezultatai rodo, kad čia parengiamų specialistų poreikis valstybėje yra", - priėmimo rezultatus komentavo LSMU Veterinarijos akademijos kancleris prof. Henrikas Žilinskas.

Pirmakursių skaičius labiausiai didėjo dėl naujai akredituotų Maisto mokslo ir Gyvūnų mokslo studijų programų. Veterinarinę mediciną šiemet pasirinko 169 jaunuoliai (praėjusiais metais - 188), veterinarinę maisto saugą - 42 (pernai - 48); gyvulininkystės technologiją - 23 (pernai - 29). Maisto mokslo studijų programą pasirinko 42 abiturientai,  o gyvūnų mokslą - 22.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Pastaroji studijų programa parengs aukštos kvalifikacijos universitetinio išsilavinimo specialistus, turinčius pakankamai įvairių mokslo sričių žinių ir įgijusius įgūdžius planuoti, organizuoti ir parinkti pažangiausias gyvūnų veisimo, auginimo, laikymo technologijas, analizuoti ir vertinti jų poveikį gyvūnų produktyvumui, produkcijos kokybei ir saugai, užtikrinant gyvūnų genetinių išteklių racionalų ir tausų naudojimą, gyvūnų gerovę ir sveikatingumą. Šios programos studentai galės pasirinkti vieną iš keturių specializacijų - gyvūninės produkcijos gamybos, kinologijos, žirgininkystės arba akvakultūros.

Maisto mokslo studijų paskirtis - parengti kvalifikuotus maisto gamybos grandinės specialistus, išmanančius maisto žaliavų ir produktų įvairovę, jų gamybos būdus, panaudojimo sritis, suprantančius sveikos mitybos reikšmę, gebančius analizuoti maisto kokybės pokyčius ir įvertinti bei valdyti maisto žaliavų ir produktų kokybės rodiklius, žinančius maisto žaliavų ir produktų gamybos technologijas.

Populiariausiąja specialybe išlieka veterinarinė medicina. Akademijos kancleris pasidžiaugė, kad pagal mokyklos baigimo rodiklius į šią specialybę stojo labai stiprūs abiturientai, kurių rezultatai buvo antroje vietoje po pasirinkusių medicinos studijas. Iš 169 veterinarinės medicinos studijų programos pirmakursių 68 studijuos valstybės finansuojamose vietose. Veterinarinę mediciną studijuos ir keli Lenkijos piliečiai.

„Anksčiau būdavome labiausiai susirūpinę dėl gyvulininkystės technologijos studijų programos, tačiau ši šaka, regis, atsigauna, vėl atsiranda specialistų poreikis", - teigė prof. H. Žilinskas. Penki šios studijų programos pirmakursiai gavo valstybės krepšelį, o dešimčiai skirtas tikslinis finansavimas.

„Taigi mokslo metus pradedame gerai nusiteikę - ir surinkę pakankamai studentų, ir baigę visus infrastruktūros atnaujinimo darbus, kurie vykdyti pagal Nemuno slėnio programą. Tad studentai galės džiaugtis ir atnaujintomis laboratorijomis, klinika bei kitomis mokslui skirtomis patalpomis", - reziumavo Veterinarijos akademijos kancleris.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai