Mokslas
Pirmas kosminis derlius
2015-09-02

Vašingtonas. Tarptautinėje kosminėje stotyje astronautai pirmąkart paragavo šviežių čia pat užaugintų salotų. Tai svarbus pasiekimas planuojant žmogaus kelionę į Marsą.

Kaip skelbia skelbia „Daily Mail", raudonosios romėniškos salotos specialiame įrenginyje augo 33 dienas, o jų sėklos stotyje prieš tai išbuvo 15 mėnesių. Pusę kuklaus derliaus astronautai suvalgė iškart (prieš tai nuvalę jas citrinų rūgštimi), o likutį užšaldė ir siųs analizei į Žemę.

Delavalis 04.01

NASA nuotrauka

Pasak Kenedžio kosminių skrydžių centro atstovo dr. Rėjaus Vylerii (Ray Wheeler), ūkininkavimas kosmose gali pakelti astronautų nuotaiką, be to, augalai suteikia šiokią tokią apsaugą nuo radiacijos.

Surenkama augalų eksperimento sistema „Veg-1" turi specialias „pagalves" sėkloms daiginti bei raudonas, mėlynas ir žalias LED lempas. Augalams vystytis užtenka raudonų bei mėlynų spindulių, o žali reikalingi patiems astronautams geriau matyti lapus.

„Kuo ilgiau ir toliau nuo Žemės keliaus žmonės, tuo labiau jiems reikės auginti augalus maistui, atmosferos perdirbimui ir psichologiniam komfortui, - įsitikinusi projekte dirbanti dr. Gioja Masa (Gioia Massa). - Manau, kad augalų sistemos taps svarbiais bet kurios ilgalaikės ekspedicijos komponentais."

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks Jūsų pomėgis laisvalaikiu?
Orai