Mokslas
Pagerbti rezultatyviausi žemės ūkio jaunieji mokslininkai
2012-06-27

Kaunas, birželio 27 d. Kaune vykusioje konferencijoje, skirtoje zootechnikos ir veterinarijos mokslų konkurencingumui bei verslumui, išskirtinio dėmesio sulaukė jaunieji mokslininkai, atlikę rezultatyvų mokslinį darbą žemės ūkio srityje.

Veterinarijos akademijoje vykusioje tarpinstitucinėje konferencijoje daug dėmesio skirta techniniam laboratorijų atnaujimui ir žmogiškųjų išteklių galimybėms pristatyti. Šiuo metu LSMU Veterinarijos akademija įgyvendina projektą „Gyvūnų sveikatingumo, mitybos ir gyvūninių žaliavų mokslo ir studijų infrastruktūros plėtra": įsteigti du Gyvūnų sveikatingumo ir gyvūninių žaliavų kokybės bei Gyvūnų mitybos ir biotechnologijų atviros prieigos centrai, įkurta ir atnaujinta 15 mokslinių laboratorijų.

„Šiandien dar ne visos laboratorijos gali pilnai išnaudoti turimą modernią įrangą. Kai kurioms jų trūksta žmogiškųjų išteklių, tačiau tikimės, kad esant su kuo dirbti, atsiras ir kam. Žinoma, pritraukti jaunimą po studijų tęsti mokslinę veiklą turėtume būti suinteresuoti ne tik mes, bet ir Švietimo ir mokslo ministerija", - įsitikinęs LSMU VA prorektorius veterinarijai Antanas Sederevičius.

3 Paragrafas delaval

LSMU VA mokslinių darbų ir paslaugų pagrindinis užsakovas yra Žemės ūkio ministerija (74,5 proc. gaunamų lėšų). ŽŪM skyrusi lėšų ir aštuoniems inovacijų sklaidos projektams iš Kaimo plėtros 2007-2013 metų programos lėšų. Juos vykdo LSMU VA Tęstinio mokymo ir konsultavimo centras.

Konferencijoje Žemės ūkio ministerijos padėkos įteiktos penkiems jauniesiems mokslininkams: ASU Bandymų stoties jaunesniajai mokslo darbuotojai dr. Zitai Kriaučiūnienei, LSMU LVA Maisto saugos ir kokybės katedros lektorei dr. Eglei Kudirkienei, LAMMC SDI Augalų fiziologijos laboratorijos mokslo darbuotojai dr. Giedrei Samuolienei, LSMU Gyvulininkystės instituto Gyvūnų veisimo ir genetikos skyriaus mokslo darbuotojai dr. Daivai Ribikauskienei, LAMMC ŽI Augalų mitybos ir agroekologijos skyriaus mokslo darbuotojui dr. Virmantui Povilaičiui.

Pagal ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate ŽŪM perkėlimą į Kauną?
Orai