Mokslas
Mokslininkai vis ieško alternatyvos antibiotikams
2013-04-18

Kopenhaga. Pietų Korėjos mokslininkai paskelbė, kad atrado bulvių veislę, kurios sudėtyje yra antimikrobiniu veikimu pasižyminčių medžiagų. Siekiant sumažinti antibiotikų naudojimą gyvulininkystėje, iš bulvių gautas produktas galėtų būti naudojamas viduriuojantiems paršeliams gydyti. Tačiau Danijos tyrėjams nepavyko pakartoti korėjiečių sėkmės, rašo Pig Progress.

Bulvės, kaip ir daugelis kitų augalų, gamina gynybinius komponentus, vadinamus antimikrobinius peptidus, kurie padeda įveikti bakterinės kilmės infekcijas. Pietų Korėjos mokslinėje literatūroje paskelbta, kad ištyrus įvairių veislių bulves, didžiausias antimikrobinių komponentų kiekis rastas Gogu Valley bulvėse. Naujas produktas, pagamintas iš išvalytų bulvių baltymų, buvo išbandytas praktikoje, šeriant kiaules ir paukščius. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad bulvių peptidai gyvulių organizme slopina patogeninių bakterijų vystymąsi.

Danijos Aarhus universiteto mokslininkai užsibrėžė pakartoti korėjiečių tyrimą ir sukurti panašų produktą paršeliams gydyti. Nuolat didėjantis nerimas dėl antibiotikams atsparių bakterijų plitimo paskatino mokslininkus ieškoti šių medikamentų alternatyvų. Danų specialistai ištyrė įvairius bulvių klonus ir veisles, planavo išbandyti baltymų ekstrakto veiksmingumą laboratorijoje su E. coli bakterijomis. Tačiau tyrimas pakrypo ne ta linkme, kaip tikėtasi.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

 „Mums pavyko sukurti gyvulių sveikatingumą skatinantį baltyminį pašarą, bet nesugebėjome patvirtinti korėjiečių teorijos. Negalėjome Gogu Valley gauti tiesiai iš Pietų Korėjos, 5 kg šių bulvių atsivežėme iš JAV. Tačiau ištyrus korėjiečių paminėtas bulves, jokio antimikrobinio poveikio nepastebėjome", - netikėta tyrimo baigtimi stebėjosi Aarhus mokslininkai. Specialistai neatmeta galimybės, kad bulvės Pietų Korėjoje auginamos specifinėmis sąlygomis, kurios lemia antimikrobinių peptidų kaupimąsi.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai