Mokslas
Karvės vėsinasi stovėdamos
2013-05-08

Arizona (JAV). Pagal karvių stovėjimo ir gulėjimo dėsningumus mokslininkai gali nustatyti, kaip stipriai gyvulius kamuoja karštis, rašo portalas „Seed Daily". Tai žinoti svarbu, nes pakilus kūno temperatūrai karvės mažiau ėda ir duoda mažiau pieno.

Karštomis dienos karvės stoviniuoja dažniau, kad kuo didesnis jų kūno plotas galėtų atiduoti šilumą. Arizonos universiteto dr. Jamisonas Allenas su kolegomis iš Šiaurės Vakarų Misūrio universiteto nusprendė pasidomėti, ar pagal karvių stoviniavimą galima nuspėti jų vidinę temperatūrą.

Šiam tikslui specialistai naudojo intravaginalinius karvių temperatūros matuoklius bei specialius ant kojų montuojamus jutiklius, kurie matuoja gyvulio kojos sulenktumą ir taip parodo, ar karvė stovi, ar guli.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Palyginus duomenis matavimų duomenis Arizonos, Kalifornijos ir Minesotos valstijose, paaiškėjo, kad net labai nežymūs žalmargių vidinės temperatūros pokyčiai keičia jų elgesį. Pasak J. Alleno, karvių augintojai gali pritaikyti šias žinias, gerindami gyvulių savijautą, o kartu ir primilžius. Pavyzdžiui, karves būtų galima vėsinti ventiliatoriais arba skatinti daugiau gulėti, kad jos taupytų energijos. Mokslininkas taip pat siūlo ištirti, kaip karvės reaguoja į oro drėgmės pokyčius.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai