Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Mokslas
Europos mokslininkai abejoja klonuotų gyvulių tinkamumu maistui

Berlynas, kovo 7 d. Europos Sąjungoje įsiplieskė diskusija dėl gyvulių klonavimo. Keliolika mokslininkų iš 11 šalių išreiškė abejonių dėl tinkamumo vartoti maistui klonuotų naminių gyvulių pieną ir mėsą, praneša „dw-world.de“.

Nepriklausomų etikos ekspertų grupė iš skirtingų ES valstybių sausio mėnesį paskelbė pranešimą, kuriame kritikuoja Europos maisto produktų saugumo agentūros išvadas, jog klonuotų gyvulių mėsa ir pienas tinkami vartoti maistui.

„Maisto saugumo atžvilgiu klonuotų gyvulių produkcija mažai kuo skiriasi tradicinėmis sąlygomis išaugintų gyvuli”, – rašoma Agentūros pranešime. Tiesa, pripažįstama, kad žinios apie šių produktų poveikį žmogaus sveikatai ateityje yra ribotos. Būtina atlikti išsamesnius tyrimus, siekiant objektyvesnių rezultatų.

Bioversija 2024 04 15 m7

Stebėtojai pažymi, kad Europos Sąjungos maisto saugumo agentūros išvados apie klonuotus produktus ir JAV Baltųjų Rūmų specialios maisto ir medikamentų komisijos teigiamos išvados šiuo klausimu paskelbtos tuo pačiu metu. Briuselio oficialūs atstovai pareiškė, kad tai paprasčiausias sutapimas.

Nė vienoje pasaulio šalyje oficialiai neleidžiama vartoti klonuotų gyvulių mėsos. Tačiau, anot ekspertų, įvairiose Europos ir Amerikos šalyse jau yra daugiau kaip 20 tūkst. gyvulių, išaugintų klonavimo būdų.

Europos etikos ekspertų grupės nariams pateikta įrodymų, kad embrionų įauginimas naminių gyvulių patelėms yra skausminga operacija. Ne mažiau kaip ketvirtadalis gyvulių po tokios operacijos žūsta, o klonuoti gyvuliai pasensta daug greičiau ir yra be galo jautrūs įvairiems susirgimams ir infekcijoms.

Vieno gyvulio klonavimas kainuoja nuo 7 iki 15 tūkst. eurų, tad ir klonuotų gyvulių produkcija šiuo metu būtų labai brangi. Vartotojai realiai galės paragauti tik klonuotų gyvulių palikuonių mėsos ir pieno.

Kitą pranešimą šiuo klausimu ES maisto produktų saugumo agentūros žada paskelbti 2008 metų gegužės mėnesio pabaigoje. Kaip praneša Europos Komisijos atstovė Nina Papadulaki, pranešimas bus paskelbtas atlikus Europos valstybių gyventojų apklausą, teiraujantis, ką jie galvoja apie klonuotų gyvulių produkcijos vartojimą maistui.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos