Mokslas
Ekologiškame piene mažiau mineralinių medžiagų
2013-07-29

Santjagas. Mokslininkai ištyrė, kad ekologiniuose ūkiuose laikomų karvių racione trūksta įvairių mikroelementų. Vartodamas tokių karvių pieną, žmogaus organizmas negauna reikalingo jodo, cinko ir seleno kiekio. Pasak tyrėjų, taikant netradicinio ūkininkavimo metodus, gyvulių racioną svarbu papildyti natūraliais mineralinių medžiagų šaltiniais, rašo „Science Daily".

Gyvūninės kilmės maisto produktų sudėtis priklauso nuo gyvulių šėrimo. Tradiciniai ūkininkavimo metodai leidžia naudoti įvairius pašarinius priedus, o ekologiškai auginamiems gyvuliams vienintelis mineralų šaltinis yra pašaras, kurio kokybė priklauso nuo dirvožemio mineralizacijos lygio.

Santjago (Čilė) universiteto mokslininkai palygino ekologiško ir įprastinio pieno sudėtį iš daugiau kaip 30 ūkių. „Taikant įprastines gyvulių laikymo technologijas, gyvulių racionas papildomas svarbiais mikroelementais (jodu, variu, selenu, cinku), todėl jų piene, palyginti su ekologiška produkcija, yra didesnis šių medžiagų kiekis", - teigia dr. Marta Lopez iš Santjago de Kompostela universiteto.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Žmonių mityboje pienas nėra pagrindinis vario ar cinko šaltinis, tačiau su pienu gaunamo jodo kiekis svarbus toli nuo jūros gyvenantiems, mažai druskos ir jūros gėrybių vartojantiems gyventojams. Jodas - būtinas medžiagų apykaitai, ypač vaikams ir nėščioms moterims.

Šis tyrimas atskleidė ekologiško pieno gamybos tobulinimo galimybes. „Yra natūralių jodo šaltinių, kuriuos galima įterpti į gyvulių racioną. Bandymo metu gyvulių šėrimui panaudojome jūros dumblius ir pasiekėme gerų rezultatų", - paprastą ir efektyvų būdą, kaip papildyti racioną jodu, atskleidė dr. M. Lopez.

Mokslininkai pastebėjo, kad žiemą mineralinių medžiagų piene randama daugiau, nes tvartiniu laikotarpiu gyvuliai gauna daugiau pašarinių papildų.

Tyrėjai nedrįsta daryti išvadų, kad tradicinis pienas yra labiau maistingas nei ekologiška produkcija. „Ekologiško pieno sudėtyje yra mažesnis kiekis kai kurių mineralų, tačiau jis pasižymi kitomis išskirtinėmis savybėmis, kurių neturi įprastas pienas", - įsitikinusi dr. M. Lopez.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai