Mokslas
Dronai aviganiai gali pakeisti piemenis
2018-11-05
shutterstock.com nuotr.

Čarlstonas. Jungtinių Valstijų specialistai išsiaiškino, kad avių dėmesys joms virš galvų kybantiems dronams yra trumpalaikis, todėl mažesniuose ūkiuose ši technologija gali būti naudinga, rašo „Farmers Weekly“.

Vakarų Virdžinijos technologijų universiteto tyrėjai analizavo įvairias dronų taikymo žemės ūkyje galimybes, pradedant javų stebėjimu ir baigiant bakterijų mėginiais iš oro.

„Ūkininkai galėtų naudoti dronus kaip priemonę kontroliuoti avių buvimo vietą, – sako tyrimo bendraautoris Denas Svafordas (Dan Swafford). – Dronai taip pat gali greitai parodyti, ar gyvuliui ko nors reikia, gal jis susužeidęs, o gal susilaukė jauniklių.“

Padedamas piloto licenciją turinčio kolegos, D. Svafordas stebėjo, kaip avys reaguoja į netoliese zvimbiančias bepilotes skraidykles. Dronas buvo skraidinamas įvairiame aukštyje – nuo 23 iki 3 metrų virš žemės – ir filmavo avių elgesį. Kai kurios pasitraukdavo šalin, o kitos ignoravo prietaisą. Tik keletas avių droną stebėjo su neslepiamu smalsumu.

Didžiausias eksperimento atradimas buvo tai, kad daugelis avių, pamačiusios droną bent keletą kartų, netrukus į jį nebekreipė dėmesio. Turint omenyje, kad vieno drono akiratis gali aprėpti dvi futbolo aikštes, tokia technologija gali smarkiai pakeisti gyvulių „vadybą“.

Be to, skraidyklės yra ne tik lengvai valdomos, bet ir palyginti nebrangios. D. Svafordas siekia gauti finansavimą, kuris leistų studentams išbandyti dronus tėvų ūkiuose.

„Taikomės į ūkininkaujantį jaunimą, – sako jis. – Jauni žmonės įžvelgia dronų naudą prižiūrint gyvulius ir supranta, kad tai daugiau nei tiesiog šauni technologija.“

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(4)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Zero

  Ir nuo erekcijos sutrikimų, kai guli ant jaunos vilkės kailiuko nuogas

 • Pol

  Nuo vilkų labai gerai apsaugoje vilko kailis ant sienos. Pigu, greita, efektyvų.

 • Zero

  Na taip, mano 12metis sūnus tuom ir užsiima, gainioja ir bomborduoja šernus ir vilkus

 • ss

  Gal dronai nuo vilku gales apsaugoti :)

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokios priežastys verčia / priverstų atsisakyti ūkio?
Orai