Mokslas
Būsimiems ASU inžinieriams išmanios mokymo priemonės
2015-09-09

Akademija (Kauno r.). Aleksandro Stulginskio universiteto Jėgos ir transporto mašinų inžinerijos institutui naujų mokslo metų proga atkeliavo dovana - universiteto mecenatė bendrovė „Rovaltra" nupirko ir įrengė išmaniąją lentą, kuri padės studentams ir dėstytojams siekti geresnių rezultatų.

„Mes dėkingi, kad studentai galės mokytis naudodamiesi naujausia įranga. Galėsime ją naudoti ir įmonių darbuotojams mokyti, - sakė ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas, kreipdamasis į bendrovės „Rovaltra" generalinį direktorių Romualdą Trainaitį naujos mokymo įrangos priėmimo proga. - Jūs puikiai nujaučiate, ko reikia universitetui. Jūs galvojate ir apie tai, kad specialistų netrūktų. Tai investicija į ateitį. Jūsų ištikimybė partnerystei su mokslu sustiprina abu partnerius".

Pasak ASU Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko direktoriaus doc. dr. Virginijaus Venskutonio, agroverslo lyderiai labai prisideda prie studentų ugdymo, žinių sklaidos, o „Rovaltra" šioje srityje visada tarp lyderių.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

„Net sudėtinga suskaičiuoti, kiek naujovių „Rovaltros" dėka atkeliavo į fakultetą. Bendrovės vadovo Romualdo Trainaičio iniciatyvus požiūris padeda dėstytojams ir studentams išlikti priešakinėse gretose. Pateisindamas mecenato vardą, jis rūpinasi, kad į universitetą ateitų pačios naujausios žinios", - sakė V. Venskutonis.

Žinių perteikimas Inžinerijos fakultete reikalauja bene daugiausia lėšų, nes norint tinkamai parengti būsimą specialistą, reikia ne tik kabinetų, bet ir pažangios technikos ir įrangos. Anot R. Trainaičio, neįmanoma pagaminti kažko pažangaus, kokybiško naudojant seną įrangą, neįmanoma parengti kokybiško specialisto, jei įranga senesnė už dėstytoją.

„Seniau vien pavarų dėžę padovanoti universitetui buvo labai sudėtinga, nes reikėjo PVM sumokėti, o dabar sąlygos mecenatystei kur kas palankesnės. Tad pagalvosime, pasitarsime ir gal dar ką padėsime įsigyti iš to, kas jums labai reikalinga", - sakė R. Trainaitis, pridūręs, kad investicijos į studentų mokymą grįžta techniką parduodančioms Lietuvos įmonėms.

Jėgos ir transporto mašinų inžinerijos instituto direktorius prof. dr. Stasys Slavinskas pabrėžė, kad bendradarbiavimas su „Rovaltra" nenutrūko per visus nepriklausomybės metus, priešingai - jis vis stiprėja. Beje, naujoji įranga sumontuota auditorijoje, kurią savo lėšomis įrengė „Rovaltra", joje stovi ir traktorius Valtra.

„Pirmaisiais nepriklausomybės metais labai stigo informacijos, dar nebuvo interneto, todėl džiaugėmės kiekvienu bendradarbiavimu. Pasikeitė fakultetas, katedros, jų vedėjai, susikūrė institutai, o mecenatas išliko, rėmė ir remia", - sakė S. Slavinskas.

Jis atkreipė dėmesį, kad šiandien informacijos jau netrūksta, jos srautai dideli, tačiau trūksta įrankių, kurie padėtų šią informaciją sisteminti ir efektyviai panaudoti studentų mokymui. „Turėdami interaktyvią lentą, dėstytojai galės geriau paruošti medžiagą, efektyviau ir patraukliau perteikti studentams žinias. Licencijuota programa suteikia dėstytojams plačią kūrybos laisvę - galima kurti mokymo programas tiek mokinukams, tiek labai rimtiems darbams. Viskas priklauso nuo dėstytojo kūrybos, fantazijos, kvalifikacijos, idėjų. Tai šiuolaikinės didaktikos naujovė", - sakė S. Slavinskas.

Fakultetui dovanota išmanioji lenta kol kas vienintelė universitete. Galbūt ASU dėstytojai bus pirmieji, kurie pradės kurti mokymo programas, skirtas šiai įrangai.

S. Slavinskas pristatė susirinkusiems lentos panaudojimo galimybes: ji skirta ne vien įdomiai ir patraukliai perteikti informaciją, bet kartu leidžia dėstytojui bendrauti su studentais, o studentams - pasitikrinti žinias, t. y. interaktyvumas užtikrina abipusį dėstytojo ir studento ryšį.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai