Maistas
Sumažėjo pasaulinės pieno produktų kainos, grūdų kainų indeksas išaugo
2015-08-13

Roma. Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) duomenimis, palyginti su birželiu grūdų kainų indeksas išaugo 2 proc., bet vis dar 10,1 proc. yra mažesnis už praėjusių metų liepos lygį. Liepos pieno kainų indeksas sumažėjo 7,2 proc. nuo praėjusio mėnesio.

Pasaulinės maisto kainos liepą nukrito iki žemiausio lygio per pastaruosius šešerius metus, teigiama agri.eu. Smarkiai nukrito pieno produktų ir aliejinių augalų vertė, taip pat cukraus ir grūdinių produktų kainos.

Pagal Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos nuolat pateikiamą maisto kainų indeksą įvertinami kiekvieno mėnesio grūdų, aliejinių augalų sėklų, pieno, mėsos ir cukraus kainų krepšelio pokyčiai. Taigi liepą indeksas vidutiniškai pasikeitė 164,6 taškais ir krito žemyn 1,7 taškais arba 1 proc. palyginti su birželiu.

FAO kainų indeksas padeda numatyti ir reflektuoti ateities prekių kainų svyravimus, atremia baimę dėl kieto Kinijos ekonomikos kritimo, kurį gausiai kompensuoja JAV palūkanų normų kilimas, stiprinantis dolerio perspektyvas. Tai svarbu, nes daugelio pasaulinių prekių kainos yra JAV doleriais, todėl stiprėjanti ši valiuta daro brangesnį importą kitomis valiutomis.

Liepos pieno kainų indeksas sumažėjo 7,2 proc., palyginti su praėjusiu mėnesiu. Tai daugiausia lėmė mažesnė Kinijos, Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos paklausa ir importas, gausesnė ES pieno gamyba ir daugiau eksportuoti tinkamų pieno produktų. Liepą augalinio aliejaus kainų indeksas buvo apie 5,5 proc. mažesnis negu birželį ir pasiekė žemiausią vertę nuo 2009 m. liepos.

Grūdų kainų indeksas nuo birželio kilstelėjo 2 proc., bet vis dar 10,1 proc. buvo mažesnis negu praėjusių metų liepą. Jau antrą mėnesį iš eilės kyla kviečių ir kukurūzų kainos, iš dalies tai vyksta dėl nepalankaus oro Šiaurės Amerikoje ir Europoje. Taigi duonos kainos indeksas auga, tačiau ryžių kainos ir toliau krinta.

Liepą mėsos kainų indeksas išliko beveik nepakitęs palyginti su ankstesniu mėnesiu. Padidėjo galvijų mėsos kaina, bet šiek tiek sumažėjo kiaulienos ir avienos kaina, paukštienos kainų indeksas išliko stabilus. Cukraus kainų indeksas išaugo 2,5 proc. palyginti su birželio kainomis, daugiausia dėl to, kad suprastėjo derliaus nuėmimo sąlygos pagrindiniame cukraus gamybos regione Brazilijoje.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks Jūsų pomėgis laisvalaikiu?
Orai