Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Maistas
Paramos lėšos - modernesnei perdirbimo įrangai

Vilnius. Žemės ūkio produkcijos perdirbimo įmonės, siekdamos padidinti konkurencingumą bei sukurti didesnės pridėtinės vertės produktus, investuoja ne tik nuosavas lėšas, bet ir siekia pasinaudoti ES parama. Perdirbėjai pateikė 18 paraiškų, kuriose prašo beveik 16 mln. litų - penktadalio projektų įgyvendinimui reikalingų pinigų. Net jei šios paramos negautų, jie neketina atsisakyti savo planų.

Pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos (KPP) priemonę „Žemės ūkio produktų perdirbimas ir pridėtinės vertės didinimas" pareiškėjai daugiausia paramos prašo naujai ir modernesnei įrangai įsigyti bei įvairaus pobūdžio statybų darbams atlikti. Paraiškos buvo priimamos nuo gegužės 13 d. iki liepos 26 d. 

Aktyviausi buvo pareiškėjai iš Kėdainių, Vilniaus ir Šakių rajonų. Daugiausia paraiškų - devynios - pateikta pagal subsektorių „Vaisių, uogų, daržovių ir grybų perdirbimas ir rinkodara", mažiausiai - keturios  - „Mėsos perdirbimas ir rinkodara". „Mano ūkis" pasidomėjo, kaip, gavę paramą, lėšas naudotų pieno perdirbėjai.

Bioversija m7 2024 03 12

Paramos pieno perdirbimui ir rinkodarai prašo 5 įmonės: kooperatinė pieno bendrovė „Ūkininkų pienas", uždarosios akcinės bendrovės „Uriga" ir „Marijampolės pieno konservai", akcinės bendrovės Kelmės pieninė ir Vilkyšių pieninė. ƒ

AB Kelmės pieninė 2013-2015 metais planuoja įgyvendinti 2,5 mln. Lt vertės investicinį projektą, pagal kurį numato įsigyti varškės ir jogurtų pakavimo ir fasavimo įrangą. „Nauji įrengimai leistų pagerinti produkcijos kokybę, išlaikyti kokybės pastovumą, pasiekti didžiausio veiklos efektyvumo, atitinkant aukščiausius ES aplinkosaugos, sanitarijos, higienos ir maisto saugos reikalavimus", - teigia bendrovės ekonomistas Ernestas Sinkus.

Kelmės pieninė pasinaudojo ES parama modernizavimui jau 2005 m. Į pastatų, kompiuterinės, programinės, technologinės įrangos bei transporto sistemos atnaujinimą investavo kelias dešimtis mln. Lt ES bei savo lėšų.

Finansuoti 20 proc. ketinamo įgyvendinti projekto prašo ir  AB Vilkyškių pieninė. Prieš du dešimtmečius  įkurta pieninė - viena moderniausių sūrių gamyklų šalyje. Bendrovė gamina apie 30 skirtingų sūrių, produkcija gerai vertinama Lietuvos ir užsienio ekspertų.

Įmonės generalinis direktorius Gintaras Bertašius sako, kad Vilkyškių pieninė ketina modernizuoti sūrių fasavimą. „Tai ne milijoninės vertės, o smulkus projektėlis. Jei bus patvirtintas finansavimas, už gautas lėšas planuojame įsigyti sūrių pjaustymo ir fasavimo įrangą. Tapsime konkurencingesni, nes produktas bus patogesnis vartotojui", - teigia G. Bertašius.

Kretingoje veikianti kooperatinė bendrovė  „Ūkininkų pienas" superka pieną iš Žemaitijos ūkininkų. Bendrovės vadovas Gintaras Steponavičius informavo, kad sėkmės atveju gautas lėšas skirtų pieno šaldytuvui ir pienvežiams įsigyti. Pasak G. Steponavičiaus, tai leistų pagerinti rinkai tiekiamo pieno kokybę.

Pagal KPP priemonės „Žemės ūkio produktų perdirbimas ir pridėtinės vertės didinimas" numatytas papildomas paraiškų paramai gauti rinkimo etapas. Paraiškas bus dar galima teikti nuo rugsėjo 16-os iki rugsėjo 30 dienos.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos