Maistas
Lietuva pagal maisto prieinamumą – Europos autsaiderė
2014-01-17

Bostonas (JAV). Pasaulio maisto prieinamumo reitinge, kurį sudarė tarptautinė humanitarinės pagalbos organizacija „Oxfam International“, Lietuva ir Rumunija užima prasčiausias pozicijas iš visų likusių Europos Sąjungos šalių ir gerokai nuo jų atsilieka. Lietuva reitingo lentelėje pateko į vieną gretą su besivystančiomis Lotynų Amerikos ir Afrikos valstybėmis.

Bendrojo sąrašo, kuriame išrikuotos 125 pasaulio valstybės, lyderė – Nyderlandai. Ekspertų nuomone, maisto produktų kainos šioje šalyje yra pakankamai žemos ir stabilios, produkcija kokybiška, todėl gyventojų mityba yra gerai subalansuota. Pirmajame šalių trejete yra Šveicarija ir Prancūzija.

Įdomu tai, kad į pirmąjį 20 šalių sąrašą nepateko JAV, Japonija, Kanada ir Naujoji Zelandija. Dauguma lyderių priklauso Europos regionui, išskyrus vienintelę Australiją. Nepalankią JAV poziciją nulėmė tai, kad nors kokybiškas maistas šioje šalyje yra prieinamas, tačiau didelė dalis gyventojų serga cukralige ir turi viršsvorį. Japonijos vietą reitingo lentelėje nulėmė aukštos maisto kainos.

Blogiausiai maitinasi Afrikos šalys, ypač Čadas, Madagaskaras, Angola, Etiopija. Afrikos šalys sudaro dauguma iš 30 paskutinių vietų, iš kitų žemynų prasčiausiai besimaitinančių šalių grupei priskiritas Laosas, Indija, Pakistanas ir Bangladešas.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Iš Baltijos šalių aukščiausias pozicijas užima Estija (25), Latvija - 30. Lietuva iš 125 valstybių užima 51 vietą drauge su Rumunija, Peru, Tunisu, Urugvajumi. Lietuvą lenkia net NVS šalys – Ukraina, Moldova, Rusija, Kazachstanas (44 pozicija). Žemesnę poziją užiima tik Baltarusiją (57). Lenkija į tyrimą nebuvo įtraukta.

Kai kurių šalių pozicijos maisto prieinamumo reitingo lentelėje

1

Nyderlandai

2

Prancūzija, Šveicarija

4

Austrija, Belgija, Danija, Švedija

8

Airija, Liuksemburgas, Portugalija, Italija, Australija

13

Kipras, Suomija, Vokietija, Graikija, Islandija, Ispanija, Jungtinė Karalystė, Norvegija

21

Japonija, Jungtinės Valstijos

25

Estija, Vengrija, Slovakija, Brazilija, Kanada

30

Čekija, Latvija, Kroatija

33

Malta, Slovėnija, Ukraina

36

Bulgarija, Argentina

44

Moldova, Rusija, Kazachstanas, Meksika, Čilė

51

Lietuva, Rumunija, Peru, Tunisas, Urugvajus

57

Armėnija, Baltarusija, Kinija

77

Jordanija, Turkija

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai