Infliacija Rusijoje auga septynmyliais žingsniais
2015-03-10

Maskva. Vasarį infliacija Rusijoje pasiekė 16,7 proc. palyginti su 2014 metų tuo pačiu laikotarpiu, kai ji buvo 2,2 procento, rašo Vedomosti. ru. Kainos auga net tų produktų, kurie nėra susiję su sankcijomis. Be maisto produktų labai pabrango buitinės prekės, medicinos įranga.

Per 2014 metus minimalaus vartotojo krepšelio prekių kainos vidutiniškai išaugo 24,9  procento. Didžiausią šio krepšelio dalį sudaro maisto produktai. Lyginant šių ir praėjusių metų vasario mėnesio kainas, duona pabrango 13,6 proc., mėsa ir mėsos produktai - 25 proc., žuvis ir jos produktai - 30,8 proc., vaisiai ir daržovės - 43,5 proc., kruopos ir ankštinių augalų produktai (žirneliai, pupelės ir kt.) - 51,5 proc., cukrus - 67 procentais.

„Alfa-bank" atstovės Natalijos Orlovos teigimu, infliacijos pikas bus pasiektas kovo mėnesį, o toliau kainų augimas augs kur kas lėčiau, nes gerokai ištuštėjo vartotojų piniginės.

Vasario mėnesio pabaigoje vykdyta vartotojų apklausa parodė, jog 34 proc. Rusijos gyventojų mano, kad kainų augimo tempas tik didės,  40 proc. tikisi, kad išliks to paties lygio.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokie Jūsų lūkesčiai?
Orai