Kiaulių maras
Ekstremali padėtis dėl kiaulių maro pratęsta iki metų pabaigos
2015-06-22

Vilnius. Ekstremali padėtis dėl afrikinio kiaulių maro plitimo dalyje Lietuvos pratęsta iki šių metų pabaigos. Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas sako, kad tai leis sumažinti maro plitimą.

„Ekstremalią situaciją komisija pratęsė iki gruodžio 31 dienos, nes mes prašėme. O toliau žiūrėsime pagal situaciją. Man žymiai didesnės teisės šioje situacijoje yra suteiktos ir aš galiu kur kas geriau valdyti situaciją. Tie įgaliojimai padeda konstruktyviai dirbti", - po komisijos posėdžio penktadienį BNS sakė Jonas Milius.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Anot jo, sudėtinga prognozuoti, kaip toliau seksis kovoti su kiaulėms ir šernams pavojinga virusine liga.

Nuo 2014 metų pabaigos galiojanti ekstremali situacija toliau galios Alytaus, Lazdijų, Varėnos, Trakų ir Šalčininkų rajonuose bei Druskininkuose.

J.Milius anksčiau BNS sakė, jog šiuo metu pasitelkiamos visos priemonės, kad maro plitimas būtų sustabdytas, o kol ligos židinių nėra kiaulių fermose, dėmesys skiriamas šernų stebėjimui.

Kiaulių augintojų asociacija siekia, kad Vyriausybė parengtų konstruktyvų planą, kaip su juo kovoti. Asociacijos direktorius Algis Baravykas šią savaitę BNS sakė, kad maras toliau plečiasi - jis artėja link Prienų, Kėdainių ir Kauno. Todėl asociacija išsiuntė Vyriausybei kreipimąsį dėl plano parengimo ir kompensacijų tvarkos sukūrimo.

Prieš dvejus metus marą nustačius Baltarusijoje, pernai jis išplito Lietuvoje ir Lenkijoje, vėliau - Latvijoje ir Estijoje. Lietuvoje šiais metais užregistruota per 30 afrikinio kiaulių maro židinių, Latvijoje - 87, Estijoje - 59, Lenkijoje - 30.

Pernai dėl maro užkrato Danijos bendrovės „Idavang" komplekse Ignalinos rajone sunaikinta 19,2 tūkst. kiaulių.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai