Gyvenimas toks...
Vyriausybė pritarė ŽŪM pavaldžios įstaigos pertvarkai
2018-10-11

Vilnius. Vyriausybė trečiadienį nusprendė, kad Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba bus reorganizuota prijungiant ją prie Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT).

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) pranešime spaudai teigia, kad tokia pertvarka reikalinga siekiant mažinti biudžetinių įstaigų skaičių, optimizuoti jų veiklą ir sumažinti administracinę naštą, tenkančią žemdirbiams. Taip pat siekiama, kad pas gyvulių augintojus lankytųsi mažiau kontroliuojančių organizacijų.

Numatyta, kad gyvulių veislininkystės procesų kontrolę perims VMVT, o teisinį gyvulių veislininkystės priežiūros reglamentavimą vykdys Žemės ūkio ministerija. Planuojama, kad funkcijos bus perduotos nuo lapkričio 1 dienos

Teigiama, kad Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos  turto, teisių bei pareigų perdavimas papildomų valstybės lėšų nepareikalaus, reorganizacijos išlaidoms bus panaudoti šios tarnybos 2018 m. veiklai numatyti valstybės biudžeto asignavimai.

ŽŪM duomenimis, spalio pradžioje Valstybinėje gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyboje dirbo 26 darbuotojai. Kontrolės funkcijų vykdymui į VMVT bus perkelta iki 20 etatų.

Tikslesni taupymo rodikliai bus nustatyti patvirtinus reorganizavimo sąlygas ir pakeitus VMVT nuostatus.

ŽŪM, MŪ inf.

Mano ūkis - mobili apačia

(4)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • (89.116.203.105)

  Aš senai sakiau ir aiškinau visiems, kad šita tarnyba tai valdžios priegblostis saviems, tikri specialistai buvo atleisti Marijampolėje dabar dirba kažkokia iš Kauno kurios niekada negalima surasti, skambinu , ji man pradeda ,,trinti,, kaip jinai užimta .

 • Idomu

  (188.69.215.94)

  Tikrai idomu pareigos tik augs realus atliktas darbas mazes .kvepia privataus verslo atstovavimas

 • veisėjas

  (78.62.169.135)

  O kokios funkcijos teks ponui Šileikai? Ar tik asociacijų skaldymas? Šiuo metu atrodo, kad toks ir yra jo pagrindinis tikslas. Liūdna, kad žmogus taip kardinaliai pasikeitė. Tik įdomu ar šis pasikeitimas kilo iš vidaus ar iš viršaus?

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Kam tokia tarnyba reikalinga iš viso? Nebent reikia įdarbinti tokius kaip Čijauskas.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip šiųmečiai orai paveikė apsirūpinimą pašarais Jūsų ūkyje?
Orai