Gyvenimas toks...
Vilniaus biržos Metų sandoris
2012-12-31

Vilnius. Metų pasiūlymas „Nasdaq Omx" Vilniaus biržoje buvo savanoriškas oficialus Švedijos bendrovės „TeliaSonera" pasiūlymas telekomunikacijų įmonės „Teo LT" akcininkams, o metų sandoris - „Linas Agro Group" 58,04 proc. antrinės įmonės „UkrAgro NPK" akcijų paketo pardavimas už 90,8 mln. litų.

„Linas Agro Group" 2012 metais vienareikšmiškai buvo aktyviausias žaidėjas susijungimų ir įsigijimų rinkoje iš visų "Nasdaq Omx" Vilniaus biržoje listinguojamų bendrovių, -  teigia „Finastos" Kapitalo rinkų departamento analitikas Tadas Povilauskas.

Anot jo, "Šios įmonės sandoris, kai ji pardavė 58,04 proc. „UkrAgro NPK" akcijų paketą už 90,8 mln. litų ir iš sandorio uždirbo 62 mln. litų pelno, pretenduoja tapti vienu iš sėkmingiausių šio dešimtmečio sandorių Lietuvoje. Beje, „Linas Agro Group" 2012 metais dar įsigijo ir bendrovės „Labūnava" bei likusius 50 proc. „Dotnuvos projektai" akcijų. Tikėtina, kad ir kitais metais įmonė liks viena aktyviausių susijungimų ir įsigijimų rinkoje", - prognozuoja T.Povilauskas.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Metų pirkėju "Finasta" įvardijo "Rokiškio sūrio" direktorių Antaną Trumpą. „Antanas Trumpa šiais metais nuosekliai atlikdavo įsigijimus tiek asmeniškai, tiek ir per savo investicinę bendrovę „Pieno pramonės investicijų valdymas". Per metus įsigyta 1,36 mln. akcijų, sudarančių 3,8 proc. visų „Rokiškio sūrio" akcijų. Panašu, kad bendrovės pagrindinis akcininkas šiemet nusprendė didintis savo turimų balsų įmonėje dydį ne per įmonės savų akcijų supirkimą, o tiesiogiai, matyt, savo pirkimus finansuodamas paties „Rokiškio sūrio" pinigais", - rašoma pranešime.

Metų manevru "Finastos" analitikai išrinko trumpą Tado Vizgirdos karjerą „Žemaitijos piene". 

Už metų finansinius rezultatus ir metų kilimą (47 proc.) įvertinta „Apranga".

Metų „karvute" už didžiausią dividendinį pajamingumą paskelbta bendrovė "Vilniaus baldai".

Metų „bėdžiumi" išrinktas Ūkio bankas, metų „bitute" - „Klaipėdos nafta", įdomiausia užminta mįsle 2013 metams - „Invaldos" reorganizavimas.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai