Gyvenimas toks...
Ūkininkų pasitikėjimas - už žinias ir nuoširdų bendravimą
2013-11-05

Kaunas. Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Kauno rajono biuro vadovė Jadvyga Ditkevičienė šypsosi prisiminusi, kaip kažkada su kolege Daiva Žaliauskiene džiaugėsi pirmaisiais trimis klientais. Dabar biuro klientų sąraše yra daugiau kaip pusantro šimto ūkininkų, tarp jų - ir visi pirmieji, kurie su savo konsultantais šiemet švenčia LŽŪKT Kauno r. biuro veiklos 20-metį.

„Tai, kad mūsų pirmieji klientai yra kartu su mums, yra didžiausias įvertinimas ir geriausia dovana mums 20-mečio proga", - sako gyvulininkystės konsultantė J. Ditkevičienė.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Kauno rajono biuro konsultantai (sėdi pirmoje eilėje, iš kairės): Dalė Jančauskienė, Jurgita Karkazienė (šiuo metu motinystės atostogose), Valdonė Česonienė ir Zita Bukauskaitė, (stovi antroje eilėje, iš kairės): Edmina Ambrazaitienė, Paulius Paulauskis, Jadvyga Ditkevičienė, Daiva Žaliauskienė. Nuotraukoje nėra biuro naujokės Jolantos Laskienės

Per du dešimtmečius LŽŪKT Kauno biuras išgyveno nemažai virsmų. Didžiausias iššūkis buvo, kai teko pradėti žinių apie Europos Sąjungą sklaidą. Nuo 2000-ųjų konsultantai rengė labai daug seminarų, važiavo į kaimus aiškinti žmonėms, kas yra europinė parama ir kaip ja pasinaudoti. „Konsultantai, padedami rajonų žemės ūkio skyrių specialistų, siuntė žemdirbiams gerąją žinią. O Konsultavimo tarnyba gali didžiuotis, kad sugebėjo visais tarpsniais prisitaikyti prie naujovių ir žengti koja kojon su jomis", - prisimena J. Ditkevičienė.

LŽŪKT Kauno rajono biure dirba devyni ūkio apskaitos, ekonomikos, gyvulininkystės ir augalininkystės konsultantai. Pasak J. Ditkevičienės, biuro darbo „receptas" ir šūkis „Su klientu elkis  ir bendrauk taip, kaip norėtum, kad elgtųsi su tavimi", veikia ir visiškai pasiteisina jau du dešimtmečius.

„Nenorime girtis, dirbant visko būna ir dar bus, juk dirbame su žmonėmis, kurių kiekvieno požiūris į gyvenimą yra skirtingas. Manau, kad didžiausia biuro darbo sėkmė - visos komandos darbas, sutarimas, pagalba ir patarimas vienas kitam, konsultantų patirtis, išsilavinimas, tarpusavio santykiai ir bendravimas. Per 20 darbo metų susiformavo puikus, darbštus kolektyvas , o tai yra pagrindas, lemiantis biuro darbo sėkmę."

Šiame LŽŪKT biure puikiai dera patirtis ir jaunystė. Gyvulininkystės konsultantė ir biuro vadovė J. Ditkevičienė - tarnybos senbuvė, augalininkystės konsultantas Paulius Paulauskis - ketverius metus dirbantis agronomas. Abiejų technologų darbo rezultatai yra puikūs, jie yra pelnę geriausių LŽŪKT metų konsultantų vardus, o svarbiausia - jais pasitiki ūkininkai.

28-erių P. Paulauskis konsultuoja ne tik Kauno, bet ir Kėdainių rajono ūkininkus. Jaunam konsultantui pavyko rasti kalbą su vienais stipriausių Lietuvos ūkininkų. „Iš pradžių iš tiesų jie į mane žiūrėjo kaip į jauną vaikiną, - šypsosi Paulius. - Bet gana greitai apsiprato ir pradėjo pasitikėti."

Paulius Paulauskis ir Jadvyga Ditkevičienė

Žinios, komunikabilumas, didelis noras tobulėti - tai, pasak J. Ditkevičienės, ir leido jaunam agronomui užsitarnauti žemdirbių pasitikėjimą. Pasak jos, konsultantai nuolat mokosi ir ugdo konsultavimo įgūdžius.

„Konsultavimo tarnyba sudarė mums idealias sąlygas tobulėti įvairiuose seminaruose, gilinti žinias kursuose, kurias vėliau perduodavome (ir perduodame iki šiol) ūkininkams. Mums smagu matyti, kai jiems gerai sekasi, kai užaugina gerus derlius ar turi sveiką ir produktyvią gyvulių bandą", - teigia Kauno biuro vadovė.

Konsultavimo tarnyboje 18 metų dirbanti J. Ditkevičienė juokiasi, kad Kauno rajono ūkininkai - labai geri, todėl išlepinti. „Mūsų klientai - labai stiprūs ūkininkai, todėl juos lepina ir firmos, ir konsultantai. Neriamės iš kailio dėl jų, bet juos mylime ir gerbiame, tarp mūsų užsimezgę šilti ir nuoširdūs santykiai. Vieni apie kitus žinome tiek, kad tampame vos ne šeimos nariais. Manau, tokie santykiai labai svarbūs bet kokiame darbe."

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai