Gyvenimas toks...
Teismas uždraudė „Žemaitijos pienui“ trauktis iš biržos
2016-10-06

Telšiai/Vilnius. Investuotojų asociacijai pavyko pristabdyti „Žemaitijos pieno" planus pasitraukti iš „Nasdaq" Vilnius biržos ir nebesiūlyti akcijų viešai. Telšių rajono apylinkės teismas pritaikė laikinąsias apsaugos priemones – sustabdė sprendimą dėl įmonės delistingavimo

Investuotojų asociacijos ir jos valdybos pirmininko Vytauto Plunksnio ieškinį nagrinėjančiam Telšių rajono apylinkės teismui pritaikius laikinąsias apsaugos priemones, įmonės delistingavimo klausimas artimiausiu metu bus išbrauktas iš spalio 28 dieną šaukiamo akcininkų susirinkimo darbotvarkės, pranešė „Žemaitijos pienas".

Bendrovės valdyba ketina siūlyti akcininkams nesvarstyti šio klausimo, kol teisme bus išnagrinėtas Investuotojų asociacijos ir V. Plunksnio ieškinys.

„Yra pagrindo manyti, jog nepritaikius laikinųjų apsaugos priemonių, ateityje galimai kils nauji teisminiai ginčai, kuriuose bus sprendžiami klausimai dėl „Žemaitijos pieno" priimtų sprendimų naikinimo", - rašoma Telšių rajono apylinkės teismo nutartyje.

„Jau anksčiau esame skelbę, kad šie sprendimai priimti padarius procedūrinių pažeidimų - „Žemaitijos pieno" valdybos pirmininkas Algirdas Pažemeckas su susijusiais asmenimis ilgą laiką buvo nepranešęs apie 50 proc. ribos „Žemaitijos piene" peržengimą, todėl neturėjo teisės balsuoti akcininkų susirinkime", - pranešime spaudai sakė V. Plunksnis.

A. Pažemeckas rugsėjo 15 dieną pranešė, kad kartu su susijusiais asmenimis valdo 66,74 proc. „Žemaitijos pieno" balsų, taip pat kad įstatyme numatytos ribos kirstos 2008-2010 metais. Pranešime nurodoma, kad kartu veikia A. Pažemeckas, jo sutuoktinė Danutė Pažemeckienė, Romusas ir Regina Jarulaičiai, Dalia Gecienė, „Klaipėdos pienas", „Baltic Holding" ir „Žemaitijos pieno investicija".

Lietuvos banko nurodė turintis pagrindo įtarti, kad reikalavimas pranešti apie akcijų paketo įgijimą galėjo būti pažeistas.

Šią savaitę A. Pažemeckas iš Švedijos investicijų bendrovės „East Capital" įsigijo 7,06 proc. „Žemaitijos pieno" akcijų. Užbaigus sandorį, A. Pažemecko ir su juo susijusių asmenų valdoma „Žemaitijos pieno" balsų dalis padidėjo iki 74,12 procento.

Išbraukus klausimą dėl įmonės delistingavimo, spalio 28 dieną „Žemaitijos pieno" akcininkai spręs dėl siūlymo padidinti akcijų nominalią kainą nuo 0,29 iki 1 euro, proporcingai sumažinant jų skaičių, todėl įmonės įstatinis kapitalas nesikeis. Taip pat ketinama priimti sprendimą nuo 5 iki 7 padidinti bendrovės valdybos narių skaičių.

Smulkieji įmonės akcininkai bei ilgametis „Žemaitijos pieno" vadovas ir pagrindinis akcininkas A. Pažemeckas nesutaria dėl akcijų supirkimo kainos, įmonei traukiantis iš biržos. Manoma, kad A. Pažemeckas už akcijas bandys siūlyti kainą, artimą šešių mėnesių akcijų kainai biržoje, visą įmonę vertinant 35,3 mln. eurų. Investuotojų asociacijos skaičiavimais, teisinga akcijų kaina yra kelis kartus didesnė.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai