Gyvenimas toks...
Šiųmetis bulviasodis - mėnesiu ankstesnis
2014-03-13

Kėdainiai. Kalbėdamas apie šiųmetį bulviasodį Kėdainių priemiestyje ūkininkaujantis Saulius Dambrauskas neslepia šypsenos: „Tikiu, kad galiu būti pavadintas dideliu avantiūristu, tačiau, kas nerizikuoja, tas negeria šampano. Arba pasiteisins mano rizika, arba ne."

S. Dambrauskas keturis hektarus ankstyvųjų bulvių „Solistas" pasodino kovo 12-ąją, kai pernai pirmąsias bulves į žemę subėrė tik balandžio 17-ąją.  „Pernai pavasaris labai vėlavo, o šįmet atvirkščiai. Pamatęs, kad orai gali nustebinti, pradėjau ruošti sėklą. Kaip visada bulves padaiginau šiltnamiuose, kol atėjo laikas sodinti. Vos tik pasodintas apdengėme dviguba plėvele. Žinoma, kad rizikos yra, tačiau mano turimose lengvose priesmėlio dirvose įšalo jau nėra. Pavojus kiltų, jei labai gausiai palytų ar labai smarkiai pašaltų. Bet tikiu, kad gamta nenubaus", - sakė S. Dambrauskas.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

„Jei gamta leidžia, tai ko laukti. Reikia kibti į darbus", - sako S. Dambrauskas

Ūkininkas prisipažino taip anksti per visą ilgametį ūkininkavimą niekada nepradėdavęs bulviasodžio. Paprastai bulves sodinti jis imdavo balandžio pirmomis dienomis. „Jei matau, kad yra galimybė, tai kodėl nepabandyti. Rizikuoju tik keturiais hektarais. Kitas ankstyvąsias bulves, kurių planuoju auginti kiek per 20 hektarų, sodinsiu tradiciškai balandžio pradžioje", - planais dalijosi patyręs bulvių augintojas.

Tas bulves, kurias jau šią savaitę pasodino, S. Dambrauskas norėtų pradėti kasti birželio pradžioje: „Jei jau bulviasodį paankstinau keliomis savaitėmis, tai tiek pat reikėtų ir bulviakasį paankstinti."

Iš viso šįmet S. Dambrauskas planuoja auginti apie 115 hektarų bulvių. „Sodinu įvairaus vėlyvumo bulvių. Ankstyvąsias kasmet pradedu kasti apie birželio vidurį ir taip viską susidėlioju, kad bulvės derėtų iki rudens. Tradiciškai planuoju išbandyti kelias naujas veisles, bet daugiausia sodinu patikrintų, ligoms atsparių derlingų veislių bulves", - sakė S. Dambrauskas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai