Gyvenimas toks...
Rūmuose gerokai sumažėjo žemės ūkio
2018-11-30

Kaunas. Iš Žemės ūkio rūmų veiklos pasitraukė pagrindinės stambios gamintojų organizacijos – Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos žemės ūkio bendrovių, Lietuvos pieno gamintojų ir Lietuvos grūdų augintojų asociacijos.

Lietuvos ūkininkų sąjungos prašymas oficialiai kol kas nepatenkintas – laukiama patikslintų dokumentų dėl išstojimo. Nutraukti narystę Žemės ūkio rūmuose paprašė ir Respublikinė lenktyninių žirgų lyga.

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos pareiškime dėl narystės nutraukimo nurodoma, kad Žemės ūkio rūmų veiklos pertvarka neįvyko, ignoruojami susitarimai, atliekami veiksmai, priešinantys žemdirbius. Bendrovių asociacija piktina tai, kad ją mėginama eliminuoti iš sudaromų tarpžinybinių komisijų, darbo grupių.

„Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidiumas, įvertinęs galimybę geriau atstovauti žemės ūkio produkcijos gamyba užsiimantiems šalies ūkio subjektams, nutaria išstoti iš Žemės ūkio rūmų“, rašoma pareiškime.

Lietuvos ūkininkų sąjungos prezidiume priimant sprendimą dėl narystės Žemės ūkio rūmuose nutraukimo konstatuota, kad Rūmai neatsižvelgia į Ūkininkų sąjungos nuomonę, žemės ūkio klausimai vis sunkiau sprendžiami, o žemdirbių supriešinimas vis auga.

Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos žemės ūkio bendrovių, Lietuvos pieno gamintojų ir Lietuvos grūdų augintojų asociacija š. m. gegužę įregistravo Lietuvos žemės ūkio tarybą, kuri atstovaus jų interesams santykiuose su valdžios ir valdymo institucijomis.

Žemės ūkio ministerija nesureikšmina pokyčių žemdirbių savivaldoje. „Kiekviena asociacija ir jos nariai patys sprendžia, kaip jiems geriau ginti savo interesus. Ministerija nesikiša į asocijuotų organizacijų vidaus reikalus. Tačiau jei vienai ar kitai daliai organizacijų prireiktų pagalbos ieškant bendros kalbos su kita puse, ministerija yra visada pasiruošusi padėti surasti tą bendrą kalbą“, – portalui manoukis.lt situaciją komentavo žemės ūkio ministro patarėja Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Žemės ūkio rūmų pirmininkas A. Svitojus į pateiktus klausimus dėl galimo ŽŪR derybinių/atstovavimo galių silpnėjimo ir galimo bendradarbiavimo su Žemės ūkio taryba kol kas neatsako.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(14)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • asa

  PALEISKIT RŪMUS IR BUS MOKYTOJAMS PUNUGŲ , GAL JAUNIMAS KITAIP VADOVAUS,KĄ VEIKIA RŪMŲ ATSTOVAO RAJONUOSE GALIT KAS PASAKYT SAVO ŪKIUS PRIŽIŪRI DARBO METU KIEK PASTEBĖJAU

 • na

  rūmų pirmininko postas-tai labai geras atlyginimas ir plius dar startinis variantas į seimą. Tik dėl to ir dirbama ,o ne dėl ūkininkų interesų. O jų atstovų veikla rajonuose,tai tik pinigų švaistymas ,nei kompetencijos nei realios naudos ir veiklos. Dar kažkas svaigsta apie privalomą žemės ūkio rūmų nario mokestį ūkininkams. Visi puola talmantą,macijauską,bet jie nors dar suvokia dokumentų ,,bruzgynus,, suprasti ,dar nors kai kur valdžiai paprieštarauti,o žū rūmai vien tik pritarianti organizacija .

 • J

  Jau senai aiškinau visiems, kad reikalinga paleisti velniop rūmus , tai pinigu bereikalingas mėtymas į popierine žemdirbių atstovavimo organizacija, geriau tuos skiriamus milijonus smulkiems prie TI po kelis Eur tai bus naudingiausiai.

 • alio

  bet kur ziuri vyriausybe, prezidentura mato kad zmones neisgyvena vaziuoja lauk tai leiskit ir mazesniems atsistoti

 • ss

  Buvo tokia pasaka: buvo trys broliai, trecias Jonas. Dabar gi pasaka prasideda: buvo trys broliai, visi trys Jonai. Taip - tai tik stambiu atstovavimas

 • alio

  niekaip nesuprantu kalba kad reikia mazinti atskirti o parama sukiso stambiems ir toliau jiems kisa supirko technka dabar pastatus pastatys.

 • Kazys

  Ankščiau trauktis galėjo, čia kaip sakoma "boba iš ratų, ratams lengviau".

 • forward

  Jei neklystu tai čia tas pats Konservatorius Aušrys Macijauskas kuris buvo teisiamas už korupciją ir dabar atstovaujantis stambius grūdininkus? Iš vis kaip tokius dar kur nors priimti gali, jei butu mano valia nė vieno panašaus veikėjo prie valdžios neprileisčiau kuris buvo teisiamas už korupciją.

 • persiunčiu

  Talmantas su visa šeima pasieme paramos už 2 limonus, bet ir atiminėjo iš vargšų valstybines žemes, tiesiog bjauru buvo tai stebėti Kedainiuose.O Macijauskas už ką teistas visi žino.Gerai, kad jie ir pasitrauke, nes per du rinkimus Talmontas nebuvo išrinktas ZŪR pirmininku

 • resend

  Girdėjau jog Talmantas su savo šeimos nariais yra gavęs daugiau kaip 2 milijonus ES paramos. Ar tokius milijonus gavęs lietuvos ūkininkų sąjungos vadovas gali tinkamai atstovauti žemdirbių daugumą, kurie išviso nėra gavę paramos? Labai gerai kad pagaliau ūkininkų sąjunga nuėjo su bendrovių asociacija, jie yra turtingi turi savo teisininkus, gali dirbti savarankiškai. O aš savo ruožtu pateiksiu prašymą išstoti iš ūkininkų sąjungos, nes dabar jau akivaizdu – susijungus su bendrovių asociacija ūkininkų sąjunga atstovauja stambiuosius lietuvos žemdirbius.

 • Smulkus ukininkas

  resend : Oi kaip gerai kad Kaimo oligarchai atsiskyrė, seniai jiem jau ne vieta LR žemės ūkio rūmuose. Dabar Lietuvoje turėsime daugiausiai išmokų ir ES investicijų pasisavinančių atstovų – Lietuvos žemės ūkio taryba tarp kurių narių yra ir teistų nusikaltėlių ir LT Žemės ūkio rūmus, kurie bent jau paskutiniu metu sistemingai dirba atstovaudami šeimos vidutinius ūkius, kurių iki šiol taip niekas ir neatstovavo. Puiki žinia Lietuvos žemdirbiams.

 • joo

  geras, liks rūmai be narių, kuriems atstovauja. Ai, tiesa, liko sliekų, sraigių ir ženšenio šaknų augintojų asociacijos, na už juos dar algą pasidalins.

 • Vova

  Ką veikia savivaldos organizatoriai (deleguoti ŽŪR atstovai) prie savivaldybių? Už ką jiems mokama alga, gal galite kas pakomentuoti.

 • Pasiūlymas

  Siūlau reorganizuoti ŽŪR juos panaikinant

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate ŽŪM perkėlimą į Kauną?
Orai