Gyvenimas toks...
Mokesčių inspekcija savo iniciatyva iš tikrinamųjų sąrašo išėmė politikus
2012-07-12

Vilnius, liepos 12 d. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) leido sau interpretuoti Vyriausybės nutarimus dėl neteisėto praturtėjimo ir iš tikrinamųjų sąrašo išbraukė politikus, spaudos konferencijoje pranešė  prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji vylėsi, kad kitąmet mokesčių inspektoriai vis dėlto tikrins ir politikų turtus.

 „Norėčiau išskirti vieną įstaigą, dėl kurios esu kritiškai nusiteikusi, ypač šiuo klausimu (kovos su korupcija - BNS), tai būtent Valstybinė mokesčių inspekcija, kuri sau leido interpretuoti Vyriausybės nutarimus dėl neteisėto praturtėjimo, praktiškai išėmė iš tikrinamųjų sąrašo visus politikus - tiek savivaldos lygmenyje, tiek Seimo lygmenyje", - ketvirtadienį per spaudos konferenciją Prezidentūroje sakė valstybės vadovė.

Ji pabrėžė, kad įstatymas jokių išimčių niekam nenumato. „Visi, kur yra tikėtinas arba matomas atviras praturtėjimas galėjo įvykti neteisėtai, turi būti preventyviai patikrinti. Tikiuosi, kad VMI girdi, ką aš sakau, ir užsiims tuo klausimu labai rimtai kitais metais", - kalbėjo D.Grybauskaitė.

Tuo metu VMI anksčiau yra neigusi, jog iš tikrinamųjų sąrašo tikslingai buvo išbraukti politikai ir tikino, kad atliekami visų patikrinimai. Vyriausybės Antikorupcijos komisija esą jai nurodė tikrinti valstybės tarnautojus kaip tikslinę grupę, tačiau tai nereiškia, kad politikams suteiktas imunitetas.

Paklausta, ar neturėtų atsakomybės dėl to prisiimti VMI vadovas Modestas Kaseliauskas, prezidentė sakė dar to klausimo nekelianti. „Taip tiesmukiškai dar neformuluočiau būtent todėl, kad VMI formaliai rėmėsi Vyriausybės nutarimu, kuris apėmė tik valstybės tarnautojus ir neapėmė politikų lygmens. Lyg ir formaliai buvo galima prisidengti šiuo dokumentu. Bet (...) įstatymas lietė visus Lietuvos piliečius, (...) tų, kurie kelia įtarimų, jog galėjo praturtėti neteisėtai, sąrašai buvo sudaryti, tarp jų ir politikų, bet kažkaip buvo labai greitai susiaurinti. Aš tai kalbu tam, kad Valstybinė mokesčių inspekcija pradėtų dirbti drąsiau, atviriau ir plačiau matytų įstatymų nustatomas gaires, o ne tik remtųsi Vyriausybės nutarimais", - aiškino D.Grybauskaitė.

Prezidentės teigimu, kova su korupcija lieka jos vienu iš veiklos prioritetų. D.Grybauskaitė pabrėžė, kad pirmą kartą pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl aukšto valdančiosios koalicijos atstovo veiksmų.

Panevėžio prokurorai ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai yra pateikę įtarimus Seimo nariui konservatoriui Vitui Matuzui dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimo.

Anot D.Grybauskaitės, suaktyvėjusi kova su korupcija jau sulaukė politikų reakcijos - pradėti teikti įvairūs siūlymai, kad teisėsaugos institucijų vadovai taptų priklausomi nuo vykdančiosios valdžios. „Tam aš tikrai nepritariu ir nepritarsiu. Grįžti dešimt-penkiolika metų, kokia situacija buvo Lietuvoje, nėra prasmės. Grįžti į istoriją, kuri nebuvo labai efektyvi, o priklausė tik nuo vykdančiosios valdžios politikų valios, nereikėtų", - tvirtino prezidentė.

Pagal Seime svarstomą Policijos veiklos įstatymą, generalinį policijos komisarą vidaus reikalų ministro teikimu penkerių metų kadencijai skirtų ir atleistų Vyriausybė. Dabar generalinį policijos komisarą vidaus reikalų ministro siūlymu ir Vyriausybės teikimu skiria ir atleidžia prezidentas.

Be to, Seime sudaryta darbo grupė dėl generalinio prokuroro skyrimo tvarkos pakeitimo. Ji iki rugsėjo 15 dienos turėtų parengti Konstitucijos pataisų projektą dėl prokuratūros sistemos pavaldumo. Skelbta, kad gali būti svarstomas prokuratūros perdavimas vykdomajai valdžiai. Pagal dabar galiojančius įstatymus, generalinį prokurorą skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.

BNS inf.

3 Paragrafas delaval
Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate ŽŪM perkėlimą į Kauną?
Orai