Gyvenimas toks...
Mirė buvęs žemės ūkio ministras V. Einoris
2019-01-08

Vilnius. Eidamas 89-uosius metus po ilgos ir sunkios ligos Vilniuje mirė agronomas ekonomistas, buvęs žemės ūkio ministras Vytautas Einoris. Žemės ūkio ministerijai jis vadovavo 1994–1996 m., o jis nuo 1995-ųjų iki 2004-ųjų buvo Seimo narys.

V. Einoris gimė 1930 metais Urnėniškyje (Biržų aps., Vabalninko valsč.). 1953-1955 m. vadovavo „Širvėnos“ kolūkiui, 1955-1957 m. – Biržų mašinų ir traktorių stočiai. Baigęs Vilniaus žemės ūkio mechanizacijos technikumą, o vėliau Lietuvos žemės ūkio akademiją, 1959-1962 m. dirbo Biržų rajono vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotoju, 1962-1969 m. – Kauno r. gamybinės žemės ūkio valdybos viršininku, 1969-1970 m. - Plano komisijos skyriaus viršininku, 1970-1981 m. - paruošų ministro pavaduotoju.

1981 metais įkūrus Vaisių ir daržovių ūkio ministeriją, V. Einoris paskirtas ministru. Šias pareigas jis ėjo iki ministerijos likvidavimo 1985 metais. Po to dirbo Agropramoninio komiteto pirmininko pirmuoju pavaduotoju, 1989-1990 m. – Gamtos apsaugos komiteto pirmininku.

1993–1994 metais V. Einoris buvo Lietuvos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius ministras Kazachstane. 1994–1996 metais Adolfo Šleževičiaus ir Mindaugo Stankevičiaus vyriausybėse vadovo Žemės ūkio ministerijai. Nuo 1995-ųjų iki 2004-ųjų V. Einoris buvo Seimo narys, priklausė Lietuvos demokratinei darbo partijai, Lietuvos socialdemokratų partijai

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(12)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Vytautas

  Pagarba - Vytautui Einoriui, tai iškili asmenybė, kuri mus drąsino eiti į priekį , ūkininkauti ir nenuleisti rankų.. Užuojauta visai žemdirbiškai bendruomenei.

 • TIKRAS MINISTRAS

  Pačiais sunkiausiais Lietuvai laikais surado galimybių paremti žemdirbius. MINISTRAS pakėlė grūdų supirkimo kainas, kurios leido daugeliui tuomet pradedančių ūkininkų atsigauti. Ir t.t. Didžiulė pagarba.

 • ūk

  Šviesiosos atminties V. Einoriaus ministravimo laikotarpiu ūkininkams buvo patys geriausi laikai. Daugiau tokių nebus. Pamirškim. O pasižiūrėkit ką išdirbinėja dabartiniai ir pavaduojantys ministrai ir ministerijos klerkai. Straipsnis Valstiečių laikraštyje Jiems nieko šventa nėra.

 • Pamenu

  Prisimenu 1994 m. kai reikėjo kult derlių, nebuvo ko kult, vien dėl stichinės sausros. 1,5 t/ha kviečių kūliau. Bet už ta tai Einoris kviečių kainas pakėlė iki 700 Lt, tai buvo kosmosas...nors ir aruodai tušti buvo...

 • aha

  Mire zmogus , gal prie grabo nesiplesikit bent... Uzuojauta seimai.

 • A

  Tai Jūs čia painiojatės. Net ir straipnelyje parašyta, kad ministru buvo 1994-1996 metais. Jo minintravimo laiku technikos pusvelčiui jau nebedalijo... Konservatoriams atėjus valdžion žemė buvo pradėta perkėlinėti, pakišama net po kolchoziniais pastatais, kad tik greičiau vyktų reforma. Pakeista net 1998 žemės grąžinimo metodika. Labiausiai čia turbūt sielojasi партийные и советские работники... Žygio draugai taip sakant ške.

 • Nerijui

  Kiek dar reikia tikėtis jei per visus tuos metus nieko panašaus nebuvo. Aš ūkininkauju nuo1992 metų ir tai pirmas ir vienintelis ministras, kuris išliks mūsų atmintyje tik iš geros pusės.

 • b

  Užuojauta artimiesiems.Liūdna

 • to A

  Atrodo kad tamsta kažką painioji ,būtent atėjus konservatoriams buvo sustabdyta žemės reforma.Kuri beje dar nebaigta

 • A

  Ar tikrai dirbo ūkininkams? O gal tik gerai vykdė 1985 metų gegužės M. Gorbačiovo maisto programą dirbdamas agroprome? Jam dirbant ministru buvo vilkinami žemės grąžinimo klausimai, po jo Rusijos krizė... perdirbimo įmonių bankrotai, prarasti žemdirbių pinigai, bankrutuojantys buvę kolchozai, tuščias biudžetas... Atėjus į valdžią konservatoriams gerokai paspartėjusi žemės nuosavybės atkūrimo reforma, Pakso dalinai žemdirbiams grąžinti pinigai iš bankrutavusių įmonių... Čia informacija tiems, kas nepamena arba dar neūkininkavo. Šeimai vistiek užuojauta.

 • Nerijus

  Kuom jau toks isitikines kad nebus.

 • ūkininkas

  Užuojauta artimiesiems. Tai vienintelis ministras, kuris dirbo dėl ūkininkų. Daugiau tokų nebuvo ir tikriausiai nebus.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką įsigijote 2018 metais?
Orai