Gyvenimas toks...
Iš valstybės prašys pinigų užtvankų ekspertizei ir remontui
2013-06-18

Šilutė. Šilutės rajono savivaldybė ketina kreiptis į Žemės ūkio ministeriją dėl lėšų prakiurusiai Degučių užtvankos sienai atstatyti ir kitų 7 būklei įvertinti, kadangi šie hidrotechniniai statiniai priklauso valstybei.

Dauguma Šilutė rajono užtvankų įrengtos 1973–1984 m. ir iki šiol buvo vienodai prižiūrimos, išskyrus Ramučių užtvanką, kurį prieš keletą metų buvo perdaryta į mažąją hidroelektrinę. Po avarijos Degučių užtvankoje pamario krašto gyventojai baiminasi, kad panašių nelaimių gali atsitikti ir daugiau.

Nepraėjus savaitei po avarijos Degučiuose, pastebėta, kad problemų jau esama ir Žemaičių Naumiesčio užtvankoje: po žiemos pradėjo byrėti tiltelio atramų betonas.

Degučių užtvanka po avarijos

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Šilutės r. savivaldybė ketina nusamdyti nepriklausomus ekspertus tiksliai Degučių užtvankos avarijos priežasčiai ištirti ir betoninių konstrukcijų būklei įvertinti. Gavus išvadas bus prašoma pinigų, rengiamas užtvankos rekonstrukcijos projektas.

„Būtina atlikti visų užtvankų konstrukcijų ekspertizę,“ – įsitikinęs Šilutės r. savivaldybės administracijos Kaimo reikalų skyriaus vedėjo pavaduotojas P. Budvytis.

P. Budvyčio manymu, kadangi hidrotechniniai statiniai – užtvankos priklauso valstybei, o Savivaldybė jas naudoja patikėjimo teise, tai valstybė ir turėtų finansuoti jų būklės tyrimą.

Degučiuose prakiurus prieš 37 metus statytos užtvankos šachtos betoninei sienai, iš tvenkinio išbėgo visas vanduo, žuvo tūkstančiai žuvų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai