Gyvenimas toks...
ES žemės ūkyje jaunimo nedaug
2019-02-14

Briuselis. Europos Sąjungos žemės ūkis akivaizdžiai susiduria su kartų kaitos problema, nors ilgą laiką nemažai daliai šalių narių buvo prieinama parama jauniesiems ūkininkams.

„Eurostat“ duomenimis, 2016 m. ES vos 11 proc. ūkių vadovų buvo jaunesni nei 40 metų. Puslapis „Euractiv“, besiremdamas Europos Parlamento tyrimu, primena, kad nors daugiau kaip tris dešimtmečius jauniems ūkininkams buvo galima ES parama, tačiau problemos tai neišsprendė.

Rengiant Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) po 2020 m. gaires, buvo numatyti devyni tikslai, kurių vienas – kartų atsinaujinimas. Tačiau ar šįkart tai pavyks įgyvendinti, priklausys ir nuo BŽŪP biudžeto, ir nuo kiekvienos šalies narės.

3 Paragrafas delaval

Kita problema – moterų vaidmuo žemės ūkyje. Tiesa, Lietuva čia turi kuo didžiuotis – „Eurostat“ duomenimis, maždaug trečdalis ES ūkių yra valdomi moterų, tuo tarpu mūsų šalyje – 47 proc. Mažiausiai ūkių valdytojų yra Nyderlanduose – apie 5 proc.

Dar prieš porą metų Europos Parlamento Žemės ūkio ir Moterų komitetai patvirtino pranešimą, kuriame raginama stiprinti moterų vaidmenį ES ūkininkavimo procese.

ES įstatymų leidėjai mano, kad moterims tenka pagrindinis vaidmuo padedant atgaivinti kaimo vietoves ir vengti tolesnės urbanizacijos.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(8)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Edvunas

  Nedaug nes reikalavimai tik ūkininkų vaikams įgyvendinti, arba turintiems daug pinigų ir pažinčių

 • Ed

  Turetu remti ir zemes įsigijimą

 • Ekologas

  O kas pačiam draudžia nusipirkti tuos 20 ha?

 • Povilas

  Bet kada gi isnyks toki kvaili, pavydus ukininkai su tokiais kvailais komentarais ir mastymu...

 • N

  Šiai dienai išvis keista parama jauniesiems. Is kur db pradedant turet nuosavos 5 ha ir dar 15 prisinuomot, pastatai technika visa, be šansų pradet nes jau žemė Lietuvėlėj senai visa dirbama. Tai va tai ir gaunas kad tėvelis ūkininkas sūneliui perrašo 20 ha ir plaukia parama i ta pati sena ūkį. Šiai dienai paramos turėtų modernizavimui ir smulkiesiems bebūt ir isigijamai technikai neturetu buti PVMas taikomas nes gaunas europa duoda o musu Lietuvėlei dar ir PVMa sumokam.

 • V

  kas pataikei tiesiai i 10

 • Ką Veiks jaunimas kaime. Juk visi galvoja apie vaikų lavinimą,o dabar net ir didesniame miestelyje mokytojai vos ne pensininkai. Ir jų kai kurių dalykų jau nėra.O būreliai tie patys kur ir prieš 20 metų,nieko naujo. Apie medikus nėr ką ir kalbėti,nykstanti profesiją net ir rajonų centruose. Kai kurie ,dar neturėdami šeimos ,pabandė,bet dabar ,kai jau atlyginimai mieste pasiekė ir 1500 EUR. Ir galvos dėl nieko nereikia sukti. Kas gali eit į kaimą. Sau užsidirbti tokį atlyginimą kaime sunku,o kur dar visokios technikos,įrangos pirkimas, fermų statyba. Turi turėt labai pelningą ūkį.

 • kas

  kad davė paramas jauniesiems ūkininkams,bet jos realiai nusėdo ,,jaunųjų ūkininkų'' tėvų kišenėse,o jų sūneliai ir dukrelės plauna indus anglijose.Visi tą žino,o nma kažkodėl net ausų nepakrutina,kad išaiškintų fiktyvių paramų gavimą ir jų sugrąžinimą.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate ŽŪM perkėlimą į Kauną?
Orai