Gyvenimas toks...
Dekoratyviniai paukščiai įvairina ūkininko kasdienybę
2014-01-09

Vilkaviškis. Ūkininkas Rolandas Pauža, gyvenantis Virbalio Miesto Laukų kaime, šalia beveik pusšimčio melžiamų karvių, nusprendė auginti dekoratyvinius paukščius. Dabar ūkininkas jų turi kelis šimtus.

Prieš trejetą metų iš Kybartų atsikėlusio ūkininko nuomone, apie gyvulių priežiūrą ir problemas kalbėk nekalbėjęs, tačiau viskas priklauso nuo rinkos. Tad, norėdamas paįvairinti kasdienybę, R. Pauža savo sodyboje laiko dekoratyvinius paukščius.

„Lauko voljeruose šiuo metu likę tik fazanai ir mandarininės antys, nes šie paukščiai gali gyventi ir šaltai. Svarbu, kad jie turi užuovėją. Visi kiti dabar pastogėje", -  pasakoja virbalietis.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Šiam kuoduočiui kartkartėmis Rolandas Pauža patrumpina „šukuoseną", kad paukštis geriau matytų

Ūkininkas paukščių kolekciją kaupė penkerius metus. Dabar vien įvairių vištų voljeruose yra per šimtas spalvų, o pagal veisles - pusšimtis. Čia gyvena septynių skirtingų spalvų fazanai, dar keletas rūšių karvelių: pūstagūžiai, karakuliniai, garniai, poviniai ir kapučinai. Per tiek laiko - tikrai daug, mat kiekvienas paukštis kainuoja. Vien fazanų poros kaina prasideda nuo 100 litų. Pigiau galima nusipirkti kiaušinių, tačiau juos reikia mokėti išperinti.

Pasak ūkininko, pirkti kiaušinius iš nepažįstamų žmonių ar internetu rizikinga. Pardavėjai ne visada būna sąžiningi arba patys nesupranta, kad poruoja tik panašių spalvų, o ne veislių paukščius. Kai kurie žmonės į savo augintinių rūšių ypatybes nėra įsigilinę ir parduoda maišytų veislių kiaušinius.

R. Pauža sakė ne kartą susidūręs su tokiais Lietuvoje. Net ir kolegomis negalima pasitikėti.

Keletą kartų pirkęs kiaušinių iš Alytaus, Panevėžio, sumokėjęs net keletą tūkstančių litų, tačiau iš kiaušinių išsirito tik septyni veislę atitinkantys viščiukai. Kiti buvo arba tušti, arba hibridai. Pasak ūkininko, geriausia kiaušinių parsivežti iš Vengrijos, galima užsisakyti iš kitų šalių. Tada dėl veislės galėsi būti ramus.

Norintiems savo kiemą paįvairinti egzotiniais paukščiais R. Pauža pataria pirkti ne pačius paukščius, o kiaušinius. Mat sparnuočiai pripranta prie vietos ir perkelti kitur patiria nemažą stresą, gali net žūti. Todėl verčiau juos išperinti  gyvenamojoje aplinkoje.

„Sunkiausia veisti fazanus, nes jie yra gana lepūs, neatsparūs ligoms, - sakė R. Pauža. - Šių paukščių priežiūra sudėtinga, be to, reikia žinoti, kada juo skiepyti, kuo lesinti.

Ypač gražiomis ryškiomis plunksnomis išsiskiria virbaliečio auginamos mandarininės antys. Gaigalo sparnus puošia žvilgantys „veidrodėliai", nugara ruda, o snapas rausvas, galvą puošia ryški skiauterė - tuoktuvių apdaras. Šios antys - vienos gražiausių pasaulyje.

Žiemai uždaryti paukščiai stebina dydžių, spalvų, formų įvairove - nuo dėmėtų, garbanotų iki beplunksnių ir kuoduotų. Labiausiai šeimininkas didžiuojasi juodosiomis indiškomis vištomis, kurios turi ne tik tamsias plunksnas, bet ir skiauterę, kojas, akis bei barzdą.

Pasak R. Paužos, gražiausia žiūrėti į paukščius pavasarį lauke. Būtų smagu turėti tokią teritoriją, kur jie galėtų gyventi laisvi, tačiau tai - tik didžiulė svajonė. O kol kas po pagrindinių dienos darbų ūkininkas visą savo laiką skiria sparnuotiems augintiniams. Jie ne tik reikalauja daug dėmesio, bet ir džiugina širdį.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai