Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 m1
Gyvenimas toks...
Buvęs instituto vadovas už beveik 300 tūkst. eurų neteisėtai įgijo turto
Asociatyvi Freepik (8photo) nuotr.

Vilnius. Buvęs Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto direktorius Gediminas Pridotkas nusikalstamu būdu galėjo įgyti daugiau kaip 296 tūkst. eurų, korupcijos byla perduota teismui.

Kaip skelbia kartu su Europos prokuratūra tyrimą atlikusi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), G. Pridotkas kaltinamas stambaus masto kyšininkavimu, pinigų plovimu, neteisėtu praturtėjimu.

Teisėsaugos duomenimis, jis, panaudodamas savo paties ir sutuoktinės įsteigtą juridinį asmenį, taip pat kitas 15 susijusių įmonių, iš fizinių asmenų priėmė kyšių už palankumą ateityje instituto vykdomuose viešuosiuose pirkimuose, finansuojamuose Europos Sąjungos lėšomis, legalizavo nusikalstamu būdu įgytas lėšas bei neteisėtai praturtėjo.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Bendrai tyrimo metu surinkti duomenys leido suformuluoti kaltinimą ir šiandien perduoti Vilniaus apygardos teismui baudžiamąją bylą kaltinamuoju aktu“, – antradienį per spaudos konferenciją sakė Europos deleguotasis prokuroras Vytautas Kukaitis.

Anot jo, per pusantrų metų trukusį ikiteisminį tyrimą atlikti keli šimtai finansinio ir ūkinio pobūdžio operacijų. Iš viso šioje byloje baudžiamojon atsakomybei patraukiami 23 asmenys.

STT Centrinės tyrimų valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus vadovas Egidijus Kulikauskas teigė, kad iš viso tirtos 57 nusikalstamos veikos, atlikta per 40 kratų, sulaikyta 18 asmenų.

„Buvo surinkta pakankamai pagrįstų faktinių duomenų, kurie ir leido STT identifikuoti sudėtingą nusikalstamų veiksmų schemą“, – sakė E. Kulikauskas.

STT atstovo teigimu, tyrimo metu nustatyta, kad bendra gautų kyšių suma – 129 tūkst. 891 euras, nusikalstamų būdu legalizuota turto už 53 tūkst. 100 eurų, neteisėto praturtėjimo būdu įgyta 113 tūkst. 880 eurų.

„Šioje byloje pavyko identifikuoti vieną sunkiausių korupcinio pobūdžio veikų – latentinį korupcinio pobūdžio slėpimą, atliekant suklastotas fiktyvias ūkines operacijas ir fiktyvias pinigines transakcijas“, – sakė V. Kukaitis.

„Kaltinime suformuluotos tokios faktinės aplinkybės, kad surinkti duomenys leidžia manyti, jog kyšiai perduoti atliekant fiktyvias paslaugas, pinigai pervedami banko sąskaitų pagalba“, – pridūrė jis.

V. Kukaičio teigimu, dar ikiteisminio tyrimo metu trims asmenims teismas priėmė baudžiamuosius įsakymus ir skyrė bendrai daugiau nei 77 tūkst. eurų dydžio baudas, konfiskuota turto už 60 tūkst. eurų.

Anot prokuroro, dvylika asmenų, kurie buvo patraukti kaip padarę tarpines nusikalstamas veikas, teismo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Teisėsauga tyrė ir G. Pridotko sutuoktinės, buvusios laikinosios Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) direktorės Evelinos Pridotkienės dalyvavimą neteisėtai įgyjant turtą. V. Kukaičio teigimu, ikiteisminio tyrimo metu kreiptasi į teismą užbaigti procesą E. Pridotkienės atžvilgiu.

„Šiuo metu galiu pasakyti, kad yra priimtas teismo sprendimas, jis yra neįsiteisėjęs, bet sprendimas jos atžvilgiu yra priimtas. Byla jos atžvilgiu perduota kaltinant dėl kitų trijų nusikalstamų veikų padarymo – neteisėto praturtėjimo, dokumentų klastojimo ir apgaulingos buhalterinės apskaitos“, – teigė V. Kukaitis.

Pasak jo, dėl E. Pridotkienės teismas sausio 31 dieną priėmė baudžiamąjį įsakymą ir  skyrė jai daugiau nei 18 tūkst. eurų baudą.

Kaip teigė prokuroras, jei asmuo, kurio atžvilgiu priimtas baudžiamasis įsakymas, neprašo surengti baudžiamosios bylos nagrinėjimo, šis įsakymas įsigalioja per 14 dienų.

E. Kulikauskas pranešė, kad iš šio ikiteisminio tyrimo atskirtas ir toliau tęsiamas tyrimas dėl septynių asmenų, kurie įtariami korupcinio pobūdžio veikomis, tarp jų – nemažiau nei 100 tūkst. eurų Europos Sąjungos lėšų užvaldymas sukčiavimo būdu.

Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas yra Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai pavaldi ir atskaitinga įstaiga, atliekanti jam pavestas rizikos vertinimo funkcijas bei laboratorinius tyrimus maisto ir pašarų saugos, kokybės bei veterinarijos srityse.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
Visos apklausos