Gyvenimas toks...
Bitininkai derliumi nesiskundžia
2013-10-09

Kėdainiai. Neseniai Ukrainoje vykusiame pasauliniame bitininkų kongrese dalyvavo beveik trys šimtai bitininkų iš Lietuvos. Su kolegomis apie bitininkystės aktualijas diskutavęs kalnaberžiškis Rimtautas Ardavičius sako, kad svarbiausia iš tokių renginių parsivežtos naujienos.

„Visus bitininkus kamuoja labai panašios problemos. Neramina bičių nykimas, ligos bei draugiška kaimynystė su ūkininkais. Juk pastaruoju metu mūsų bitės gana sparčiai miršta po intensyvių purškimų. Ne visi ūkininkai sąžiningi ir pareigingi. Tad turime rasti kompromisą, kaip išsaugoti bites ir laiku nupurkšti laukus“, – sakė daugiau kaip trisdešimt metų bitininkaujantis R. Ardavičius.

Kalnaberžietis šiųmečiu medunešiu nesiskundžia. „Po itin „sauso“ pavasarinio medunešio, kai iš bičių gavome medaus tik paragauti, bijojome net prognozuoti, kaip bus toliau. Tačiau nei bitelės, nei gamta mūsų nenuvylė. Medaus prisukome panašiai kaip ir pernai, tad sakau, kad vasara buvo visai gera ir derlius neblogas“, – sakė R. Ardavičius.

Vyriškio teigimu, pagrindinis vasaros medunešis būna nuo Joninių iki liepos vienuoliktosios. Būtent tuo metu bitininkai laukia šilto, saulėto ir sauso oro. „Šįmet tos dvi savaitės mums buvo palankios. Per medunešį buvo mažai lietaus, tad nektaras buvo tirštas ir tai garantavo nemenką medaus derlių“, – pasakojo patyręs bitininkas.

Kalnaberžiškis savo bičių ūkį šią vasarą kiek praplėtė. „Pavasarį skaičiavau apie 350 šeimų, o žiemą pasitinku jų padidinęs iki keturių šimtų. Visas bites jau pamaitinau žiemai. Dabar liko paskutiniai darbai, apsaugosiantys nuo erkių. Beje, šįmet erkių, kurios alina ir naikina bites, gerokai mažiau negu ankstesniais metais“, – tvirtino R. Ardavičius.

Bitininko teigimu, parduoti medų jau kuris laikas problemų nekyla. Tačiau jis turi būti kokybiškas. „Daug medaus parduodame į užsienį, tačiau pirkėjai stebi, ar mūsų medus geros kokybės. Europiečiai itin priekabūs pirkėjai. Aš pats medų šįmet parduodu lygiai tokia pačia kaina kaip ir pernai. Yra pavienių bitininkų, kurie prekiauja turguose ir ten medų pardavinėja brangiau negu ankstesniais metais. Tačiau tuo užsiimti gali tik smulkūs mėgėjai, o ne didelius bičių ūkius turintys bitininkai“, – įsitikinęs R. Ardavičius.

Paklaustas, kiek viena šeima šįmet prinešė medaus, R. Ardavičius tik šyptelėjo: „Tikrai tikslaus skaičiaus nepasakysiu, nes dar nesuskaičiavau, o spėlioti ir tuščiai girtis nenoriu. Svarbiausia, kad viskas klostėsi sklandžiai, nuostolių neturime. Darbo įdėjome daug prižiūrėdami bites, bet jis atsiperka“.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai