BŽŪP
Ministrai tariasi dėl išmokų
2013-06-25

Vilnius/Liuksemburgas. Liuksemburge vykstančioje ES žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje aptariamos baigiamosios Bendrosios žemė ūkio politikos reformos nuostatos. Vienas iš svarbiausių klausimų - paramos skyrimas žemdirbiams per ateinančius septynerius metus, praneša Žemės ūkio ministerija.

„[...] po ilgų daugiašalių diskusijų priėjome lemtingą momentą - turime [...] pasiekti sutarimą politiškai sudėtingoje diskusijoje dėl ES žemės ūkio ateities. Bendras pasitarimas su kolegomis dėl likusių atvirų Bendrosios žemės ūkio politikos reformos klausimų, tolesnis veiksmų koordinavimas šią minutę yra itin svarbus", - susitikimo svarbą įvertino žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna.

Daugiausia dėmesio susitikimo metu ministrai skyrė vidinės konvergencijos, susietosios paramos, išmokų žalinimo, vietovių, kuriose yra gamtinių kliūčių, išskyrimo, rinkos rėmimo priemonių, cukraus kvotų režimo klausimams aptarti.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

„Po daugiau nei 40-ties trišalių susitikimų diskusijoms dėl Bendrosios žemės ūkio politikos pasiekus paskutinį derybinį etapą, turime suartinti savo pozicijas ir lanksčiai pažiūrėti į daugumą nesutartų klausimų, tik taip bus galima pasiekti subalansuotą, t.y. tiek ES valstybėms narėms, tiek Europos Parlamentui bei Komisijai priimtiną kompromisą", - prašydamas kolegų supratimo teigė V. Jukna.

Ministras trumpai pristatė Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus, pabrėždamas, kad bus siekiama skatinti tvarią, inovatyvią ir aplinką tausojančią žemės ir maisto ūkio bei žuvininkystės plėtrą. „Didžiausią dėmesį ketiname skirti Bendrosios žemės ūkio politikos bei Bendrosios žuvininkystės politikos reformų baigiamiesiems darbams užbaigti, gyvūnų ir augalų sveikatos, žemės ir maisto ūkio produktų eksporto skatinimo, vaisių ir daržovių sektorių reglamentuojančių teisės aktų peržiūrai", - teigė ministras, prašydamas kolegų supratimo ir paramos pirmininkavimo metu.

Pagal ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai