BŽŪP
Išmokos už hektarus turi daugiau šalininkų
2013-04-19

Briuselis. Lietuvos žemdirbiams padaugėjo vilčių, kad ir po 2013 metų tiesioginės išmokos bus mokamos už hektarą, t. y. taikoma dabartinė Vienkartinės išmokos už plotus schema, o žalinimo reikalavimų taikymas bus nukeltas į 2015-uosius.

Šiuo metu vyksta trišalės derybos dėl Bendrosios žemės ūkio politikos ateities, kuriose savo pozicijas derina Europos Komisija, Europos Parlamentas ir ES šalių Žemės ūkio ministrų taryba.

ES žemės ūkio ministrai lygiai prieš mėnesį sutarė dėl galimybės taikyti po 2013 metų dabartines ES šalyse narėse galiojančias tiesioginių išmokų schemas. O dabar ir Europos Komisija pritaria tiesioginių išmokų schemų pereinamajam laikotarpiui. Apie tai rašoma naujausiuose EK pasiūlymuose.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Tai reikštų, kad nuo 2014 m. Lietuva ir kitos naujos ES šalys galės mokėti žemdirbiams išmokas už hektarus. Šiai nuostatai dar reikia ir Europos Parlamento pritarimo. Jei Europos Parlamentas nesutiktų ir trišalėse derybose nepavyktų apginti šios galimybės, naujosioms ES šalims tekstų taikyti Bendrosios išmokos schemą, kurios administravimas yra labai sudėtingas.

Europos Komisija taip pat siūlo žalinimo priemonių taikymą pradėti ne nuo ateinančių, o nuo 2015 metų, nes tam pasiruošti irgi reikės laiko.

ES žemės ūkio ministrai yra sutarę, kad 30 proc. tiesioginių išmokų, kurias gaus žemdirbiai, privalo būti susieta su aplinkosaugos reikalavimų vykdymu (privaloma sėjomaina, ganyklų išsaugojimu, ekologinių teritorijų kūrimu įtraukiant ariamą žemę, palankių sąlygų gyvūnų ir augalų įvairovės išsaugojimui užtikrinimu). Sankcijos už aplinkosaugos reikalavimų nevykdymą gana griežtos: iki 25 proc. su aplinkosauga susijusių išmokų dydžio.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai