BŽŪP
Europos Parlamentas kritikuoja EK dėl nelankstumo žemės ūkyje
2015-07-08

Strasbūras. ES turi padėti ūkininkams gauti teisingą atlygį, taip pat stiprinti jų derybines galias ir atsparumą krizėms, kaip antai po Rusijos įvesto maisto produktų embargo, rašoma antradienį Europos Parlamento priimtoje rezoliucijoje. Kartu raginama stiprinti pieno, vaisių ir daržovių gamintojų susivienijimus.

Europarlamentarai kviečia atkurti pusiausvyrą vaisių ir daržovių tiekimo grandinėje, sustiprinti ES pieno rinkos stebėseną ir patobulinti kovos su krizėmis priemones. Kartu ES ir jos šalys raginamos įvairinti žemės ūkio produkcijos eksporto rinkas, derėtis su trečiosiomis šalimis dėl prekybos tarifų sumažinimo ir taip švelninti Rusijos embargo poveikį.

„ES pieno sektoriuje yra daug ilgalaikių galimybių. Vis dėlto Europos Komisija iki šiol nesugebėjo pripažinti naujų iššūkių, tokių kaip kovo mėn. nustojusios galioti pieno kvotos, Rusijos embargas ir kainų nepastovumas, masto. Siekdami tinkamai į juos reaguoti, turime geriau išnaudoti esamus įrankius, o ES turi dėti daugiau pastangų, kad jos pieno sektorius taptų pasaulio lyderiu, o ne sekėju", - pažymėjo EP pranešėjas dėl pieno sektoriaus James Nicholson (Europos konservatoriai ir reformistai, Jungtinė Karalystė).

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

„Turime skatinti augintojus burtis į susivienijimus ir taip didinti jų derybinę galią, o kartu ir pajamas maisto tiekimo grandinėje. Taip pat svarbu stiprinti jų konkurencingumą ir kovoti su nesąžininga prekyba. Be to, ES turi padėti savo ūkininkams surasti naujų rinkų ir palengvinti produkcijos eksportą", - teigė EP pranešėjas dėl vaisių ir daržovių rinkos Nuno Melo (Europos liaudies partija, Portugalija).

Rezoliucijai dėl pieno sektoriaus pritarė 510 EP narių, nepritarė 154, susilaikė 44. Rezoliucijai dėl vaisių ir daržovių sektoriaus pritarė 598 EP nariai, nepritarė 53, o susilaikė 41.

EP, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai