BŽŪP
EP ragina sparčiau ieškoti alternatyvų pesticidams
2019-02-13
pixabay.com nuotr.

Strasbūras. ES valstybės turi sparčiau keisti cheminius pesticidus nepavojingomis alternatyvomis, sakoma rezoliucijoje, kurią antradienį priėmė Europos Parlamentas (EP).

Europarlamentarų susirūpinimą kelia tai, kad ES valstybės nepasiekė pažangos įgyvendindamos ES teisės aktus dėl tausiojo pesticidų naudojimo. Labai nedaug padaryta skatinant rengti mokslinius tyrimus, plėtoti ir naudoti ne chemines, mažai rizikingas alternatyvas.

Neseniai Vokietijoje atliktas tyrimas parodė, kad skraidančių vabzdžių populiacija Vokietijos saugomose teritorijose per 27 metus sumažėjo daugiau nei 75 proc. Kadangi neonikotinoidų pagrindu veikiantys pesticidai nulemia bičių populiacijos mažėjimą visoje Europoje, EP reiškia ypatingą susirūpinimą dėl tolesnio tokių pesticidų naudojimo, taip pat tokių, kurių veikliosios medžiagos yra mutageninės, kancerogeninės, toksiškos reprodukcijai arba ardančios endokrininę sistemą.

3 Paragrafas delaval

EP pažymi, kad žemės ūkis yra vienas iš pagrindinių vandens telkinių cheminės taršos šaltinių, ir ragina ES valstybes skatinti ūkininkus užkirsti kelią pesticidų patekimui į gėlo vandens sistemas.

Europarlamentarai siūlo numatyti privalomus ES pesticidų naudojimo mažinimo tikslus, taip pat ES mastu uždrausti naudoti pesticidus netoli gyvenamųjų namų, mokyklų, žaidimo aikštelių vaikų darželių ir ligoninių.

Rezoliucijai pritarė 546 EP nariai, nepritarė 39, o susilaikė 76.

EP, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(16)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Sa

  Neverksim jei uždraus. Tiesiog gigantai eilinį kart gerai ir legaliai susirinks gamindami alternatyvius produktus. Argi nesusigaudot?

 • to sa

  oi kaip nenori,kad glifosatą uždraustų,bet niekas tavęs neklaus.jei norės ir uždraus.Niekas tavo pezalų neklausys,nes esi mažas tarp žmonių ir didelis tarp katinų.

 • Sa

  Ir dar siūlyčiau pasidomėti apie prisiteisiusį kompensaciją "amerikietį". Suprasit patys...

 • Sa

  Dar kart atkreipiu dėmesį, kad glifosatai kainuoja pinigus ir kiekvienam aišku, kad juos naudodamas prieš kūlimą niekad negausi tokios ekonominės naudos, kad išeitų džipas ar lyg Maljorkos kaip "specialistai" peza... Pažangūs ūkininkai taiko n technologijų kurios duoda pelną. PAMASTYKIT o ne stverkit primesto glifosatų klausimo...

 • Ekologas

  Mums tų daržovių ir nereikia užaugint, mums svarbu tik išmokas pasiimt.

 • A

  Aš siūlau uždrausti siaurapročius "ekologus", nes jie su savo nulinėmis chemijos žiniomis tegirdėjo api glifosatą, ir kurį nelegaliai naudoja savo "ekologinių" šiukšlynų suvaldymui. Yra daugybė pesticidų daug pavojingesnių už glifosatą, tai atrankinio veikimo herbicidai, augimo reguliatoriai, fungicidai, defoliantai, nekalbant apie insekticidus - bitėms ir vabzdžiams kenksmingiausius. Kopūstų, morkų ir bulvių neužauginsite be insekticidų. Šios daržovės bus sukirmiję ar paprasčiausiai nugraužtos... Ekologai, kur Jūsų ekologinės daržovės?

 • Matas

  Jei ką augimo reguliatoriu likučių randama kurkas daugiau, ir labiau pavojingesnis, nei jūsų linciuojamas glifosatas, Kiek buvo tyrimų daryta Lietuvoje glifosato netanfama galutiniame produkte ne taip kaip augimo reguliatoriu Kažkoks debilas sugiedojo apie glifosato poveikį tai visi ir linciuoja, tik įdomu kodėl nutylima kas yra tikroveje

 • man idomu

  kuo sitas durnynas baigsis

 • uzstojantiems glifosata

  aš asmeniškai ir pazystami ukininkai niekada nenaudoju glifosatu prieš derliaus nuemima, tu geriau pasidomek kiek chemijos prifarsiruota legaliai parduodamose produktuose,naturaliai per savaite sugendantiems produktams galiojimo laikas po kelis menesius ir netgi puse metu

 • užstojantiems glifosatą

  pradėjo subinės drebėt,kad gal ir ES uždraus naudot glifosatą,kad sudėtingiau bus kult javus nenupurkštus prieš kūlimą.Juk taip storapilviai žmonių nuodytojai,besivaikantys kuo didesnio pelno.Nieko tokio neatsitiks jei ir uždraus,turėsit mažesnį pelną,mažiau gulėsit maljorkose,mažiau nupirksit naujų džipų.

 • GE

  Sa pritariu 100 proc. O ekologui patarciau maziau skaityti o daugiau bendrauti su ukininkais ir mokslininkais.

 • Sa

  Akcentuoju, kad glifosatai kainuoja pinigus ir ūkininkai tikrai juos naudoja atsakingai. O tam (jei matėt "amerikiečiui") tikrai pinigėlių pamesta, kad glifotatą naudotų vietoj arbatos. Tai šitaip bet ką naudodamas kojas ištiesi, apsidairykim LEGALŪS produktai parduodami kiekvienoj kaimo parduotuvėje nesaikingai vartojami baigia kaimo žmones išguldyt... Tai koks vėžys???? interesų žaidimai mielieji tautiečiai ne kas kita...

 • To kaimas

  Nenusišnekėk jai mano pasėliai gaus daugiau lietaus ir saulės tai kaip tu ta derlingumą pamažinsi saule paslėpsi ir lietaus debesis nupūsi ???????????????

 • Kaimas

  Geriau uždrausti derlingumo didinimą. Nereiks chemijos.

 • Ekologas

  Reikia kuo skubiau glifosatus uždrausti. Kiek gi galima žmones nuodyti preparatais, sukeliančiais vėžį? JAV teismas pripažino, kad glifosatas sukelia vėžį ir priteisė aukai kelis šimtus mln. dolerių. Ten pateikta dar dešimtys tūkstančių ieškinių dėl glifosatų sukelto vėžio. O Lietuvoje ramu, nors valdo žalieji... Negi glifosatai vėžį sukelia tik už Atlanto, o Lietuvoje ne?

 • Dainius

  Ir tuo pačiu pasirašomos laisvos prekybos sutartys, atverenčios kelius pigaus maisto, kurio gamybos Es nekontroliuoja, importui.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate ŽŪM perkėlimą į Kauną?
Orai