BŽŪP
Būsimą rėmimo programą nusiuntė tobulinti
2014-05-15

Vilnius. Po du mėnesius trukusių diskusijų su Žemės ūkio ministerija bei socialiniais partneriais, parlamentinis Kaimo reikalų komitetas priėmė sprendimą dėl Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos. Sprendime pateikta apie 30 pasiūlymų Žemės ūkio ministerijai, kaip tobulinti žemės ūkio septynerių metų rėmimo dokumentą.

Komiteto pirmininko Sauliaus Bucevičiaus (nuotr.) teigimu, Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programoje turi būti aiški takoskyra tarp ekologiškų ir išskirtinės kokybės produktų, kuriems yra taikomi daug mažesni gamybos reikalavimai. Pastariesiems turi būti skiriamas mažesnis paramos intensyvumas. Be to, siūloma keisti ir patį pavadinimą: „Išskirtinės kokybės produkto" pavadinimas klaidina vartotoją ir sudaro nuomonę, jog jis yra geresnis net už ekologišką produktą.

Komitetas siūlo užtikrinti, kad investicinės paramos priemonėse galėtų dalyvauti visų dydžių ūkiai: tie, kurie neatitinka reikalavimų pagal priemonę „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas", galėtų pasinaudoti „Parama smulkiesiems ūkiams". Kartu siūloma didesnį paramos intensyvumą skirti smulkiems ir vidutiniams ūkiams taip įgyvendinant ir Vyriausybės programos nuostatas.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Atsižvelgiant į praėjusio laikotarpio patirtį ir siekiant užtikrinti racionalų lėšų panaudojimą, daugeliu atveju parlamentarai siūlo griežtinti sąlygas paramai, pavyzdžiui sukurti aukštesnius reikalavimus gamintojų organizacijoms, nesuteikti šimtaprocentinės paramos konsultavimo paslaugoms, kad ūkininkai patys finansiškai prisidėtų prie mokymų , konsultacijų, seminarų.

Daug diskusijų sukėlė ir „Miško įveisimo ir miškingų plotų kūrimo" priemonė. Iš pradžių ministerija siūlė leisti mišką įveisti tik nederlingose, 25 našumo balų neviršijančiuose plotuose. Tačiau diskusijų komitete metu išryškėjo kompromisinis variantas - derlingesnėse žemėse teikti mažesnį paramos intensyvumą, negu nenašiose.

Kaimo plėtros programa bus išsiųsta oficialiai derinti Europos Komisijai, o galutinės nuostatos paaiškės po šių derybų, bei priėmus visas priemonių administravimo taisykles.

SKRK inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai